Sitede 4918 kişi varçok bulutluAğrıÇok bulutlu18.5°C

Rüyada Ibadet Görmek

Rüyada ibadet sekillerinden herhangi birini ve ya kendisinin de gördügü sekilde ibadet ettigini görmek, dünya ve ahiret isinde arzularinin yerine gelecegine, ser'en caiz ...

Rüyada Ibadet Görmek

Rüyada ibadet sekillerinden herhangi birini ve ya kendisinin de gördügü sekilde ibadet ettigini görmek, dünya ve ahiret isinde arzularinin yerine gelecegine, ser'en caiz olmayan bir sekilde ibadet ettigini görmek, iki dünyada hayirdan mahrum kalacagina, ibadetini caiz olmayan bir yerde yaptigini görmek, fe sada, bir yere kapanip gizlice ibadet ettigini görmek, gamdan ve kederden kurtulacagina isarettir.

Cafer i Sadik(r.a) ibadeti bes sekilde yorumlamaktadir: a (C.C) yaklasmak, tarikata giris, müjde, düsmana zafer, kurtu lus. Görülen rüyanin sekline göre bu bes Madde, Rüya üzerinde kendi manalarina göre tabir olunur.

Ebu Sait El Vaiz e göre: Allahu Teala Hazretleri ne tövbe ettigini rüyasinda gören, mala,rizka ve evlada nail olur. Cenabi Hak ka hamd ve sükür ettigini rüyada gören kisi, ziyade nimete ve bol rizka kavusur.

Bir baska rivayete görede: Rüyada ister farz isterse sünnet olsun Allah (c.c.) için ibadet etmek, dogru yolu bulacagina, dünya ve ahiret saadetine erecegine isaret eder. Allah (c.c.) in disinda bir seye ibadet yaptigini görmek ise islerin ters gidecegine ve Allah (c.c.) in gazabina ugrayacagina ve maddi ve manevi zararlara girecegine isaret eder. Bazi tabirciler ibadet, Allah a sevgi, dogru yola yönelis, rizik ve mülk, müjde ve kurtulus veya düsmana galibiyettir, demislerdir.

Lütfen Rüyaya puan verin!
1 kişi puan verdi. Ortalama puan: 9
yorum ekle
Alfabetik Rüya Tabirleri Ansiklopedisi