Rüyada hoşaf yapmak ne anlama gelir?

Rüyada hoşaf yapmak ne anlama gelir?

da hosaf yapmak, rahat bir hayata ve uzun bir ömür sürmeye isaret eder. Bir kimsenin rüyasında karışık meyvelerden yapılmış hoşaf yaptığını görmesi; o kimsenin sakin, sıkıntılardan uzak ve rahat bir hayat yaşayacağına işarettir. Ayrıca komposto tabirine de bakabilirsiniz.

Rüyada üzüm hoşafı yapmak

Rüyada üzüm hoşafı yapmak; üzüntüsüz uzun bir ömür geçirmeye, büyük işler başarmaya, ucuzluk ve bolluğa erişmeye tabir edilir. Üzüm hoşafı zenginlikle tabir edilir.

Rüyada kuru üzüm hoşafı yapmak

Hastanın rüyada kuru üzüm hoşafını yaptığını görmesi, hastalıktan şifa bulmaya işarettir/İlim yolunda olan bir talebenin bu rüyayı görmesi, ilim tahsilinde başarılı olmasına ve Sünnet-i Seniyye'ye ittibaya delâlet eder.

Elma hoşafı yapmak: Elma hoşafı yapan kimsenin ömrünün uzun olacağına yorumlanır.

Rüyada Kayısı hoşafı yapmak

o kişinin rızkının bol ve bereketli olacağına yorumlanır. Kayısı hoşafı hayra ve afiyette çıkar. Denmiştir ki: Rüyada zerdali hoşafı yapmak, hastalıktan şifa bulmaya ve sadaka para yemeye delâlet eder.

Rüyada yapılan kayısı hoşafı altınlara delâlet eder. tadı ekşiyse, gümüş para ile tâbir olunur.

Armut hoşafı yapmak gören kişinin zamanlarını ibâdetle geçireceğine işaret şeklinde tabir olunur. Armut hoşafı kolaylıkla erişilecek rızka işarettir.

Lütfen Rüyaya puan verin!
60 kişi puan verdi. Ortalama puan: 8

Bu Rüyalarıda Okuyabilirsiniz

Alfabetik Rüya Tabirleri Ansiklopedisi