Recep Koşal

Recep Koşal haber ile ilgili bütün haberleri, ayrıca Recep Koşal'ın en son dakika haber, durum ve gelişmelerini bu sayfadan takip edebilirsiniz.

Recep Koşal

Sarıkamış Kaymakamı Recep Koşal kimdir? 1984 yılında Kırıkkale’de doğdu. Kaymakam Koşal, Kırıkkale Anadolu İmam Hatip Lisesi'nden mezun oldu. 2003 yılında lisans eğitimi için Ankara Üniversitesi Siyasal bilgiler Fakültesi’ne başladı. Recep Koşal 4 yıllık Lisans eğitimini 2007 yılında başarıyla tamamlayarak mezun oldu. Memuriyet hayatına Tapu Kadastro Genel Müdürlüğü’nde Uzman yardımcısı olarak başladı. Akabinde 2010 yılında İçişleri Bakanlığı’nın açmış olduğu Kaymakam Adaylığı sınavını kazanarak Mülki İdare Amirliği mesleğine geçiş yapı.

Tümünü Göster

Recep Koşal, Kilis Valiliğinde il stajını, Konya Kadınhanı, Antalya Gündoğmuş ve Eskişehir İnönü ilçelerinde vekaleten kaymakamlık yaptı. Koşal, Ankara Polatlı ilçesinde kaymakam refikliği ve Kırşehirde mülkiye müfettişliği stajlarını tamamlamıştır. Yabancı dil eğitimi ve mesleki bilgi artırımı amacı ile New Jersey Eyaleti Rutgers Üniversitesinde bir yıl süreyle eğitim gördü.

Bu süreçte Türkiye Cumhuriyeti New York Başkonsolosluğu'nda ve Birleşmiş Milletler Daimi Temsilciliği stajlarını tamamlamıştır. Kastamonu Çatalzeytin, Tokat Sulusaray, Samsun Kavak ilçelerindeki görevini tamamlayan kaymakam Koşal, 07.08.2019 tarih ve 2019/268 sayılı Cumhurbaşkanlığı atama kararı ile Sarıkamış Kaymakamlığına asaleten atanmıştır. İngilizce Öğretmeni Ayşe Koşal ile evli olup iki çocuk babasıdır.