Son dakika

QNB Finansportföy Kristal Serbest Fon satışa sunuldu

QNB Finansportföy Genel Müdürü Egemen Erden:
- "Hayata geçirdiğimiz QNB Finansportföy Kristal Serbest Fon ile de finansal piyasaların derinleşmesi ve yatırım araçlarındaki çeşitliliği artırmayı hedefledik"

İSTANBUL - QNB Finansportföy, yatırım araçlarına bir yenisini daha ekleyerek avro cinsi varlıklara yatırım yapan ve döviz cinsi mutlak getiri hedefleyen QNB Finansportföy Kristal Serbest (Döviz- Avro) Fon'u satışa sundu.


Şirketten yapılan açıklamaya göre, QNB Finansportföy Kristal Serbest Fon, risk ve getiri dengesi gözetilerek hayata geçirildi.


Fonun toplam değerinin en az yüzde 80'i devamlı olarak Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından avro cinsinden ihraç edilen borçlanma araçları ve kira sertifikaları ile yerli ihraççıların avro cinsinden ihraç edilen dış borçlanma araçları (eurobond), para ve sermaye piyasası araçlarından oluşuyor.


Avro birikimlerini dilediği vadede değerlendirmek isteyen, döviz mevduata alternatif olarak daha yüksek katma değer yaratmayı amaçlayan nitelikli yatırımcı statüsündeki gerçek ve tüzel yatırımcılara sunulan yatırım fonunda, minimum giriş koşulu bulunuyor. Yatırımcılar, fon için katılım payı alım/satım taleplerini her iş günü iletebiliyor.


Yatırım araçlarındaki çeşitliliği artırmayı hedefledik


Açıklamada konuya ilişkin değerlendirmeleri yer alan QNB Finansportföy Genel Müdürü Egemen Erden, şirket olarak tüm paydaşları için katma değer yaratma misyonuyla çalışmalarını sürdürdüklerini bildirdi.


Hayata geçirdikleri "QNB Finansportföy Kristal Serbest Fon" ile finansal piyasaların derinleşmesi ve yatırım araçlarındaki çeşitliliği artırmayı hedeflediklerini kaydeden Erden, "Ülke ekonomisinin gelişmesinde de büyük rol oynayan yatırımları uzman kadromuzla en doğru şekilde değerlendirmek için etkin bir iletişim anlayışıyla çalışmalarımıza devam edeceğiz." açıklamasında bulundu. Kaynak: AA


QNB Finansportföy Kristal Serbest Fon satışa sunuldu1

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir