Özkan Yolcu

Özkan Yolcu

Iğdır İl Tarım ve Orman Müdürü Özkan Yolcu kimdir? Iğdırlı olup 1973 yılında Iğdır'da doğdu. İlk ve Ortaöğretimini Iğdır'da tamamladı. Özkan, 1994 yılında Erzurum Atatürk Üniversitesi Ziraat Fakültesinden mezun oldu. Özkan Yolcu 1996 yılında Iğdır İl Milli Eğitim Müdürlüğünde Öğretmen olarak göreve başladı.

Tümünü Göster

2001 yılında asıl mesleği olan Ziraat Mühendisliğini yapmak için Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığına geçerek Kars ve Iğdır illerinde Ziraat Mühendisi olarak göreve devam etti. Özkan Yolcu Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığınca açılan Görevde Yükselme Sınavında kendi dalında Türkiye birincisi olarak 2010 yılında Iğdır İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünde Şube Müdürü olarak asaleten atandı. Müdür Yolcu, 2013 yılında Eskişehir İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünde Tarımsal Altyapı ve Arazi Değerlendirme Şube Müdürlüğü görevine atandı. 31.10.2016 tarihinde Iğdır İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü olarak görevlendirilmiş, 2020/111 sayılı Cumhurbaşkanlığı kararnamesiyle 28.03.2020 tarihinde asaleten Iğdır İl Tarım ve Orman Müdürü olarak atanmıştır.

Özkan Yolcu Memuriyet hayatı sertifikalar ve başarı belgeleri şunlardır;

  • Mera Toplulaştırma,
  • Arazi Kullanımı,
  • İyi Tarım Uygulamaları,
  • Gıda Denetimi,
  • Yönetim Danışmanlığı vs. sertifikaları bulunmaktadır.

Bakanlıkça ve görev yaptığı İl Valiliklerince birçok takdir ve teşekkür belgesi ile ödüllendirilen Yolcu son olarak da göstermiş olduğu başarılı çalışmalardan ötürü Iğdır Valiliğince üstün başarı belgesi ile ödüllendirilmiştir. İl Müdürü Yolcu Evli ve 3 Çocuk Babasıdır.

Özkan Yolcu'dan Son Haberler