Oltulu doğaseverlerden 30 Ağustos Zafer Bayramı yürüyüşü

30 Ağustos 2021 Pazartesi, 09:42 | Son güncelleme:
Oltulu doğaseverlerden 30 Ağustos Zafer Bayramı yürüyüşü

Oltulu doğaseverler 30 Ağustos Zafer Bayramı münasebetiyle Şenkaya ilçesi Gözebaşı köyü yaylasında 12 kilometrelik bir yürüyüş yaparak Gözebaşı yaylasındaki Karagöl'de bayrak açtı.

ERZURUM - Oltulu doğaseverler grubu aralarında doktor, avukat, öğretmen, esnaf, emekli ve öğrencilerinden oluşan 8 kişilik ekiple Şenkaya ilçesinin Horoz Dağının eteklerinden başladıkları yürüyüşlerine Göze başı köyü yaylasındaki Karagöl'de son buldu. Doğaseverler 12 kilometrelik bir yürüyüşün ardından doğa güzelliği ile sanki cennetten bir köşe olan Karagöl'de bayrak açarak 30 Ağustos Zafer Bayramını kutladı.

Emekli Çakır Yılmaz, "Bulunduğumuz yer Gözebaşı köyüne ait olan Karagöl çok güzel bir mesire yeri buranın turizme kazandırılması gerekiyor böle mükemmel doğası olan yerleri sit alanı ilan edilmesi daha uygun olur. Sarıkamış harekatında da askerlerimiz buralardan geçmişlerdir" dedi.

Öğretmen Hakan Yeşilyurt, "Bugün 30 Ağustos Oltulu Doğaseverler olarak Şenkaya'nın Gözebaşı köyüne Karagöl mevkisine geldik. Vatanın her karesinin özel ve güzel olduğunu göstermek için böyle bir yürüyüş gerçekleştirdik. 30 Ağustos Zafer Bayramımızın 99. yılı Malazgirt Zaferiyle beraber geldik dediğimiz 30 Ağustos Zaferiyle beraber artık gitmiyoruz burası bizim dediğimiz bizim için özel bir gündür. Bundan dolayı Türk milletinin bu özel gününü bayramını kutluyorum" dedi. Kaynak: İHA

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA) tarafından geçilen tüm Erzurum haberleri, bu bölümde Diyadinnet.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından yayınlanan şekilde yer almaktadır. Erzurum Haberleri alanında yer alan bu haberlerin tümünün hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.

ETİKET: Erzurum Haberler, Erzurum Son Dakika, .

Yorum Ekle