Oğuzhan Yonca

Oğuzhan Yonca haber ile ilgili bütün haberleri, ayrıca Oğuzhan Yonca'nın en son dakika haber, durum ve gelişmelerini bu sayfadan takip edebilirsiniz.

Oğuzhan Yonca

Iğdır İl Emniyet Müdürü Dr. Oğuzhan Yonca kimdir? 1975 yılında Osmaniye'nin Kadirli ilçesinde doğdu. 1996 yılında Polis Akademisi'nden mezun oldu. Daha sonra Konya Emniyet Müdürlüğü'nde Komiser Yardımcısı olarak göreve başladı. Emniyet Müdürü Oğuzhan Yonca Konya, Diyarbakır, Bingöl, Hatay illerinde çeşitli birimlerde görev yaptı. Yonca Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Daire Başkan Yardımcısı olarak görev yapmaktayken Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Iğdır'a atandı.

Tümünü Göster

Doğum YeriKadirli - Osmaniye
Doğum Tarihi1975
Kaç Yaşında47
Medeni DurumuEvli
Çocukları2

17-25 Aralık sürecinden sonra 8 Ocak 2014 tarihinde Ankara'ya Eğitim Daire Başkanlığı'na atanmıştır. Daha sonra 2015 yılında KOM Daire Başkanlığı'na atanmıştır. Ayrıca Daire Başkanlığının çeşitli birimlerinde önce Şube Müdürü, sonrasında Daire Başkan Yardımcısı olarak görev aldı.

Oğuzhan Yonca 2003 yılında Selçuk Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü'nde Kamu Yönetimi alanında Yüksek Lisansını yaptı. 2011 yılında aynı Enstitüde Halkla İlişkiler alanında Doktorasını tamamladı. 2021 yılında Anadolu Üniversitesi Sosyoloji Bölümü'nden mezun oldu. Aynı zamanda iyi derecede İngilizce bilmektedir.

Uzman olduğu alanlarda Meslek içi eğitim faaliyetlerinde bulunmuştur. Polis Akademisi Güvenlik Bilimleri Enstitüsü'nde Yüksek Lisans dersleri verdi. İl Emniyet Müdürlerinin en genci olan Yonca evli ve bir çocuk babasıdır.