Son dakika

Nuri Mehmetbeyoğlu

Nuri Mehmetbeyoğlu

Erciş Kaymakamı. Nuri Mehmetbeyoğlu kimdir? İstanbullu olup 1977 tarihinde İstanbul'da doğdu. İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi İktisat Bölümü'nü tamamladı. Daha sonra Sheffield University Management English Pre-MBA ve Abant İzzet Baysal Üniversitesi Kamu Yönetimi Ana Bilim Dalı Kamu Yönetimi Bölümü'nde Yüksek Lisans yaptı. Kaymakam Mehmetbeyoğlu, evli ve iki çocuk babasıdır.

Tümünü Göster

94. Dönem Kaymakamlık Kursu'nu başarı ile tamamlayan Kaymakam Dr. Nuri Mehmetbeyoğlu, Kırklareli ilinde kaymakam adaylığını tamamladı. Daha sonra Ordu'nun Aybastı ilçesi ve Çankırı'nın Yapraklı ilçesinde kaymakam vekilliği yaptı.

  • 2010 yılında Düzce ili Yığılca ilçesi,
  • 2012 yılında Malatya ili Pütürge ilçesi,
  • 2014 yılında Diyarbakır ili Lice ilçesinde kaymakamlık yaptı.

Kaymakam Mehmetbeyoğlu, aynı yıl Van Vali Yardımcılığına atandı. Burada bir süre görev yaptıktan sonra 2015 yılında İstanbul Vali Yardımcılığına atandı.

Nuri Mehmetbeyoğlu 2016 ve 2018 yılları arasında Ankara Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü Şube Müdürlüğü görevini yaptıktan sonra 1 Eylül 2018 tarihli Mülki İdare Amirleri Kararnamesi ile Erciş Kaymakamı olarak atanarak 17.09.2018 tarihi itibariyle görevine başladı.

  1. Kaymakam Mehmetbeyoğlu, 2020 yılında Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Sosyoloji Ana Bilim Dalı'nda "Türkiye'de Göç Yönetimi ve Kurumsal Yapılanma,
  2. Göç İdaresi Genel Müdürlüğü Örneği" isimli Doktora Tezi'ni tamamladı.