Reklamlar

Nur Sevinç Özbek Çakas

Nur Sevinç Özbek Çakas

İzmir Vali Yardımcısı Nur Sevinç Özbek Çakas kimdir? Aslen Ağrılı olup 1984 yılında Erzurum'da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Ankara'da tamamladı. Nur Sevinç Özbek Çakas 2006 yılında Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümü’nden mezun oldu. Çakas 2007-2010 yılları arasında Maliye Bakanlığı’nda Gelir Uzman Yardımcısı olarak görev yaptı.

Tümünü Göster

2010 yılında Karabük Kaymakam Adayı olarak Mülki İdare Amirliği görevine başladı. Çakas, ayrıca Çorum, Bayat ve Uğurludağ ilçelerinde Kaymakam Vekilliği görevini yürüttü. Yurt dışı stajı çerçevesinde İngiltere'de Portsmouth Üniversitesi Kamu Yönetimi Ana Bilim Dalında yüksek lisansını tamamladı.

İçişleri Bakanlığı ile Dış İşleri Bakanlığı arasında düzenlenen protokol gereği Türkiye Cumhuriyeti Londra Başkonsolosluğu'nda Dış İşleri Stajını yerine getirdi. Ayrıca Konya-Tuzlukçu Kaymakamlığı, Kırıkkale-Çelebi Kaymakamlığı görevlerinde bulunmuştur. Nur Sevinç Özbek Çakas 2018 yılında yayınlanan Mülki İdare Amirleri Kararnamesi ile Kars-Akyaka Kaymakamlığı görevinde bulunmuştur. Daha sonra İçişleri Bakanlığının 20.08.2021 tarih ve 2021/412 sayılı Cumhurbaşkanlığı Atama Kararı ile Üzümlü Kaymakamlığına atanmıştır.

Çakas son olarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla Resmi Gazetede Yayımlanan 2022 yılı Mülki İdare Amirleri Atama Kararnamesiyle İzmir Vali Yardımcılığına atandı.

Nur Sevinç Özbek Çakas'tan Son Haberler

  • Vali Türker Öksüz'den Akyaka ilçesine ziyaret

    KARS - Kars Valisi Türker Öksüz, Akyaka ilçesinde bazı incelemelerde bulundu. Akyaka Spor Salonu ile Yatılı Bölge Okulunda yapılan güçlendirme ve tadilat çalışmalarını inceleyen Öksüz, çalışmaların hızlandırılması talimatında bulundu. Öksüz, ayrıca yapımı …

    Devamını oku »
  • Çöpten arındırılan Akyaka Kanyonu turizme kazandırılıyor

    KARS - İSMAİL KAPLAN - Doğal güzelliğiyle göz kamaştıran ve çöp birikintilerinden temizlenen Kars'taki Akyaka Kanyonu'nun, turizme kazandırılması için çalışmalar yapılıyor. Akyaka ilçesine bağlı Şahnalar köyünden başlayıp Kayaköprü köyünde sona eren yaklaşık …

    Devamını oku »