Nur Sevinç Özbek Çakas

En son Nur Sevinç Özbek Çakas haberleri anında burada. Son dakika Nur Sevinç Özbek Çakas haberlerini buradan takip edebilirsiniz.

Nur Sevinç Özbek Çakas
Nur Sevinç Özbek Çakas

Kars'ın Akyaka İlçe Kaymakamı Nur Sevinç Özbek Çakas kimdir. Aslen Ağrılı olup 1984 yılında Erzurum'da doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Ankara'da tamamladı. Kaymakam Nur Sevinç Özbek Çakas 2006 yılında Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümü’nden mezun oldu. Çakas 2007-2010 yılları arasında Maliye Bakanlığı’nda Gelir Uzman Yardımcısı olarak görev yaptı.

2010 yılında Karabük Kaymakam Adayı olarak Mülki İdare Amirliği görevine başladı. Çakas, ayrıca Çorum, Bayat ve Uğurludağ ilçelerinde Kaymakam Vekilliği görevini yürüttü. Yurt dışı stajı çerçevesinde İngiltere'de Portsmouth Üniversitesi Kamu Yönetimi Ana Bilim Dalında yüksek lisansını tamamladı. İçişleri Bakanlığı ile Dış İşleri Bakanlığı arasında düzenlenen protokol gereği Türkiye Cumhuriyeti Londra Başkonsolosluğu'nda Dış İşleri Stajını yerine getirdi. Ayrıca Konya-Tuzlukçu Kaymakamlığı, Kırıkkale-Çelebi Kaymakamlığı görevlerinde bulunmuştur. Son olarak 2018 yılında yayınlanan Mülki İdare Amirleri Kararnamesi ile Kars-Akyaka Kaymakamlığına atanmıştır.

Bu Sayfaya Emoji İle Tepki Ver!

Diğer Haberler

Kategoriye Ait Diğer Sayfalar

Paylaşmak İstermisin?