Netkent Akdeniz Araştırma ve Bilim Üniversitesi

Netkent

Netkent'ten Son Haberler

YKS'ye girecek öğrenciler için tavsiyeler

YKS'ye girecek öğrenciler için tavsiyeler

İSTANBUL - Netkent Akdeniz Araştırma ve Bilim Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Tayfun Turgay, "Sınav esnasında yaşanan heyecan kötü bir şey değil, önemli olan kaygının strese dönüşmesinin engellenmesi." ifadesini kullandı.

Türkiye'nin eğitim alanında üs haline getirilmesi

Türkiye'nin eğitim alanında üs haline getirilmesi

İSTANBUL - Netkent Akdeniz Araştırma ve Bilim Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkan Yardımcısı Ali Eşkinat, Türkiye'nin, sosyoekonomik ve kültürel açıdan bulunduğu coğrafyada tam bir cazibe merkezi olduğunu belirterek, "Bu coğrafya, en değerli eğitim üssü haline gelmek için tüm altyapı, birikim ve insan kaynaklarına sahip." ifadesini kullandı.

Dijital dönüşüm yükseköğretimi de farklılaştırıyor

Dijital dönüşüm yükseköğretimi de farklılaştırıyor

İSTANBUL - Netkent Akdeniz Araştırma ve Bilim Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkan Yardımcısı Ali Eşkinat, "Sanal ve artırılmış̧ gerçeklik teknolojileri, şu an için çoğunlukla oyun ve eğlence sektörlerinde kullanılıyor. Metaverse ile özellikle eğitim alanında da önemli bir dijital dönüşümün yaşanacağını öngörüyoruz." ifadelerini kullandı.

Eğitim alanında yaşanan dijital dönüşümde eğitimci önceliğini koruyor

Eğitim alanında yaşanan dijital dönüşümde eğitimci önceliğini koruyor

İSTANBUL - Netkent Akdeniz Araştırma ve Bilim Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkan Yardımcısı Ali Eşkinat, eğitim sektörünün dijital dönüşüm içerisinde yer aldığı bu günlerde önemli olanın yöntem değil etkili eğitmen ile bilginin etkin aktarımı olduğunu belirtti.

Netkent Üniversitesi'nden "sınır ve zaman tanımayan eğitim modelleri"

Netkent Üniversitesi'nden 'sınır ve zaman tanımayan eğitim modelleri'

İSTANBUL - Netkent Akdeniz Araştırma ve Bilim Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkan Yardımcısı Ali Eşkinat, yapılan çalışmaların, çevrim içi eğitim sektörünün hacminin 2025 yılı itibarıyla 350 milyar dolar seviyesine ulaşacağını gösterdiğini bildirdi.

"Geleceğin üniversite anlayışı" Netkent Üniversitesi'nde

'Geleceğin üniversite anlayışı' Netkent Üniversitesi'nde

İSTANBUL - Netkent Akdeniz Araştırma ve Bilim Üniversitesi Mütevelli Heyet Başkan Yardımcısı Ali Eşkinat, yaşanan dijital dönüşüm çağında, üniversite 4.0 kavramının eğitim alanında önemli bir yere sahip olduğunu ve üniversitelerin yeni çağa uyum sağlaması için sahip olması gereken özellikleri hakkında bilgi verdi.

Netkent Üniversitesi eğitimde dijitalleşmenin öncüsü oldu

Netkent Üniversitesi eğitimde dijitalleşmenin öncüsü oldu

İSTANBUL - Netkent Akdeniz Araştırma ve Bilim Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Tayfun Turgay, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde (KKTC) kurulan "ilk çevrimiçi (online) Türk üniversitesi" olduklarını ve eğitimde dijitalleşmenin öncüsü olduklarını bildirdi.

Netkent'ten lise mezunlarına yönelik program

Netkent'ten lise mezunlarına yönelik program

İSTANBUL - Netkent Akdeniz Araştırma ve Bilim Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Tayfun Turgay, "Netkent, öğrencilerine akademik eğitimi en üst düzeyde veren, çağın eğitsel, kültürel ve teknolojik olarak ürettiği değerleri eğitimin odağında tutan, zaman ve mekân kısıtlamalarını kaldırarak dijital öğretimi yöntem olarak benimseyen ve mezunlarına kariyer konusunda ufuk açan bir üniversitedir." ifadelerini kullandı.

Netkent Üniversitesi ile COMSTECH/CCoE İslam İşbirliği Teşkilatı arasında iş birliği anlaşması imzalandı

Netkent Üniversitesi ile COMSTECH/CCoE İslam İşbirliği Teşkilatı arasında iş birliği anlaşması imzalandı

İSTANBUL - Netkent Akdeniz Araştırma ve Bilim Üniversitesi'nin İslam İşbirliği Teşkilatı Bilimsel ve Teknolojik İşbirliği Daimi Komitesi (COMSTECH) Mükemmeliyet Konsorsiyumu COMSTECH Consortium of Excellence (CCoE) üyeliğini kayıt altına alan anlaşma imzalandı.

Gastronomi eğitiminde online dönem başlıyor

Gastronomi eğitiminde online dönem başlıyor

İSTANBUL - Netkent Akdeniz Araştırma ve Bilim Üniversitesi İcra Kurulu Üyesi Reha Tartıcı, Mutfak Dostları Derneği ile yaptıkları iş birliğine ilişkin olarak, "Mekan kavramının tamamen soyutlaştığı zamanın ise daha da önemli hale geldiği günlerden geçerken yeme içme alanında profesyonel yetilerini geliştirmek isteyen kişilere, içeriği çok kuvvetli ve zamanı en verimli şekilde yönetebilmelerine imkan sağlayan online bir sertifika programı sunuyoruz." ifadelerini kullandı.

Salgında iş dünyasının eğitime ilgisi arttı

Salgında iş dünyasının eğitime ilgisi arttı

İSTANBUL - Netkent Akdeniz Araştırma ve Bilim Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Tayfun Turgay, işletme yüksek lisansı (MBA) yapan beyaz yakalı sayısının 2 kat arttığını belirterek, 2020-2021 güz dönemi için kayıt aldıkları öğrencilerin büyük çoğunluğunun yöneticilerden oluştuğunu bildirdi.

"Dijitalleşme online eğitime talebi artırırken yeni iş fırsatları yaratıyor" öngörüsü

'Dijitalleşme online eğitime talebi artırırken yeni iş fırsatları yaratıyor' öngörüsü

İSTANBUL - Netkent Akdeniz Araştırma ve Bilim Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Tayfun Turgay, online eğitime olan talebin pandemi koşullarının da pozitif etkisiyle arttığını belirterek, "2020-2021 akademik yılında online eğitim sayesinde kesintiye uğramadan devam eden eğitim ve öğretim, dijitalleşen dünyada ortaya çıkan yeni iş fırsatlarına daha uygun ve hızlı insan kaynağı yetiştirilmesine önemli katkı sağlıyor." ifadesini kullandı.

"Yarınlar Bizim Eğitim Bursu" bahar dönemi kazananları açıklandı

'Yarınlar Bizim Eğitim Bursu' bahar dönemi kazananları açıklandı

İSTANBUL - Netkent Akdeniz Araştırma ve Bilim Üniversitesi'nin, Türkiye'nin evrensel teknolojik gelişimine öncülük etmek amacıyla 2020-2021 güz döneminde başlattığı "Yarınlar Bizim Eğitim Bursu" bahar dönemi kazananları açıklandı.

Türkiye'nin geleceğini yazacak mühendisleri Netkent yetiştirecek

Türkiye'nin geleceğini yazacak mühendisleri Netkent yetiştirecek

İSTANBUL - "Yarınlar Bizim" burs programını 2020-2021 akademik yılında hayata geçiren Netkent Akdeniz Araştırma ve Bilim Üniversitesi 5 yılda bin öğrenciye yüzde 100 burs verecek.

Netkent Üniversitesi'nden 1 Milyon Yazılımcı Projesi'ne 4 milyon dolarlık burs

Netkent Üniversitesi'nden 1 Milyon Yazılımcı Projesi'ne 4 milyon dolarlık burs

İSTANBUL - Netkent Akdeniz Araştırma ve Bilim Üniversitesi, Türkiye'nin 1 Milyon Yazılımcı Projesi'ne destek olmak amacıyla mühendislik fakültesine bağlı bölümlerde 5 yılda toplam 1.000 öğrenciye yüzde 100 burslu 4 yıllık eğitim desteği veriyor.

Netkent Üniversitesi'nden iş insanlarına yönelik hukuk yüksek lisans programı

Netkent Üniversitesi'nden iş insanlarına yönelik hukuk yüksek lisans programı

İSTANBUL - Netkent Akdeniz Araştırma ve Bilim Üniversitesi, her türlü hukuksal soruna çözüm bulabilecek bir beceriye kavuşturmak için iş insanlarına yönelik hukuk yüksek lisans programı başlattı.

Pandemi, yüksek lisansa ilgiyi artırdı

Pandemi, yüksek lisansa ilgiyi artırdı

İSTANBUL - Netkent Akdeniz Araştırma ve Bilim Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Tayfun Turgay, "Online eğitim, öğrencilerin kesintisiz eğitim almalarını sağlamanın yanı sıra iş insanlarının yüksek lisans taleplerine de çare oldu." ifadesini kullandı.

Netkent Üniversitesi'nden öğrenci ile "dijital büyüme" çalışması

Netkent Üniversitesi'nden öğrenci ile 'dijital büyüme' çalışması

İSTANBUL - Netkent Akdeniz Araştırma ve Bilim Üniversitesi Genel Sekreteri Cavit Tuna, "Büyük bir dijital ailenin bireyleri olan öğrencilerimizin de çalışmalarımıza aktif katılımını arzu ediyor ve başarı hikayemizde daha etkin rol almalarını önemsiyoruz." ifadelerini kullandı.

Netkent Üniversitesi, "1 milyon yazılımcı" hedefine katkı sunacak bursiyerleri açıkladı

Netkent Üniversitesi, '1 milyon yazılımcı' hedefine katkı sunacak bursiyerleri açıkladı

İSTANBUL - Netkent Akdeniz Araştırma ve Bilim Üniversitesi'nin, Türkiye'nin "1 milyon yazılımcı" yetiştirilmesi hedefine katkı sağlamak amacıyla, 1.000 öğrenciye 4 yıl süreyle vereceği yazılım mühendisliği bursunun ilk kazananları belli oldu.

Netkent Üniversitesi'nin "Yarınlar Bizim" bursuna 1.703 başvuru

Netkent Üniversitesi'nin 'Yarınlar Bizim' bursuna 1.703 başvuru

İSTANBUL - Netkent Akdeniz Araştırma ve Bilim Üniversitesi'nin Türkiye'ye yazılım mühendisi yetiştirmek ve KKTC'nin bir yazılım üssü olmasını sağlamak hedefiyle hayata geçirdiği "Yarınlar Bizim" burs programına 1.703 kişi başvurdu.

Netkent Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nde dersler online ortamda başladı

Netkent Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nde dersler online ortamda başladı

İSTANBUL - Kovid-19 salgını sürecinde eğitime devam eden Netkent Akdeniz Araştırma ve Bilim Üniversitesi Hukuk Fakültesi, 2019-2020 akademik yaz dönemi için ders başı yaptı. Dersler uzaktan eğitim yöntemiyle online interaktif ders formatında yapılıyor.

Netkent Üniversitesi'nden "1 milyon yazılımcı" hedefine 4 milyon dolarlık eğitim desteği

Netkent Üniversitesi'nden '1 milyon yazılımcı' hedefine 4 milyon dolarlık eğitim desteği

İSTANBUL - Netkent Akdeniz Araştırma ve Bilim Üniversitesi, Türkiye'nin "1 milyon yazılımcı" yetiştirilmesi hedefine katkı sağlamak amacıyla 2020-2021 güz döneminden başlamak üzere 5 yıl süreyle her dönemde 100, toplamda 1.000 öğrenciye 4 yıl süreyle karşılıksız yazılım mühendisliği bursu verecek.