Nemrut Kalderası, UNESCO'nun Küresel Jeopark Ağı'na dahil edilme çalışması

Bitlis
Nemrut Kalderası, UNESCO'nun Küresel Jeopark Ağı'na dahil edilme çalışması

BİTLİS (İHA) - Bitlis'in Tatvan ilçesindeki Nemrut Kalderası'nın UNESCO'nun Jeopark Ağı'na dâhil edilmesi için toplantı düzenlendi.

BİTLİS - Bitlis Eren Üniversitesinde yapılan toplantıya Tatvan Belediye Başkanı Mehmet Emin Geylani, Bitlis Eren Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Necmettin Elmastaş ve birçok katılımcı katıldı. Her yıl binlerce yerli ve yabancı turisti ağırlayan 2 bin 250 rakımdaki Nemrut Kalderası'nın UNESCO'nun Küresel Jeopark Ağı'na dâhil edilerek tüm dünyaya tanıtılması için çalışmalar ele alındı. Nemrut Dağı ve Nemrut Kalderası ile Nemrut Krater Gölü'nü kapsayan jeopark projelerini yürütmek ve jeopark alanı oluşturmak için görüş alışverişinin yapıldığı toplantı, katılımcıların önerilerini sunmasıyla son buldu. Kaynak: İHA

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA) tarafından geçilen tüm Bitlis haberleri, bu bölümde Diyadinnet.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından yayınlanan şekilde yer almaktadır. Bitlis Haberleri alanında yer alan bu haberlerin tümünün hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.

Yorum Ekle