Mustafa Masatlı

Mustafa Masatlı

Mustafa Masatlı aslen Çorumludur. İyi derece İngilizce biliyor. Evli ve 3 çocuk babası. Eşi Esra Masatlı.  Mustafa Masatlı 26 Kasım 1969'da Çorum'un Sungurlu ilçesinde doğdu.

52 yaşındadır. İlk, Orta ve Lise öğrenimini Ankara ile Sungurlu'da tamamladı. Aynı zamanda İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünü bitirdi. Ayrıca Cumhuriyet Üniversitesi Yönetim ve Çalışma Sosyolojisi Ana Bilim Dalında Yüksek Lisans yaptı.

Çalışma Hayatı

Mustafa Masatlı 1994 yılında Tokat Kaymakam Adayı olarak Mülki İdare Mesleğine başladı. Ayrıca 8 ay İngiltere'de bulunmuştur. Aynı zamanda Kastamonu'nun Küre ile Çankırı'nın Yapraklı ilçelerinde Kaymakam Vekili olarak çalıştı.

Sivas'ın Ulaş, Van'ın Bahçesaray, Antalya'nın Demre, Samsun'un Alaçam, Bolu'nun Gerede ilçe Kaymakamlığı görevini yürüttü.

Tekirdağ Vali Yardımcılığı ve Tekirdağ İl Özel İdare Genel Sekreterliği, Kayseri Vali Yardımcılığı, Mustafakemalpaşa Kaymakamlığı görevlerinde bulunmuştur.

2018-2020 yıllarında Ardahan Valisi olarak görev yaptı. Son olarak 09.06.2020 tarih ve 2020/274 sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararnamesiyle Amasya Valisi olarak atanmıştır. Yurtiçi ve yurtdışı çok sayıda seminer ve çalışma yapmıştır.