Muş'ta üretilen tarım aletleri ihraç ediliyor

Muş'ta üretilen tarım aletleri ihraç ediliyor

MUŞ - Muş'un Malazgirt ilçesinde 10 firma tarafından üretilen tarım aletleri 5 ülkeye ihraç ediliyor.

MUŞ - Muş'un Malazgirt ilçesinde 10 firma tarafından üretilen tarım aletleri 5 ülkeye ihraç ediliyor.

Malazgirt Tarım Makineleri İhtisas Sanayi Sitesi'nde üretilen tarım aletleri, birçok ile ve Gürcistan, Ermenistan, Azerbaycan, Suriye ve Irak'a gönderiliyor.

Sanayi sitesini ziyaret ederek, çalışmalar hakkında bilgi alan Kaymakam Yiğit Yaşar Demirer, gazetecilere yaptığı açıklamada, üretimin tüm hızıyla devam ettiğini söyledi.

Üretilen malzemelerin 5 ülkeye ihraç edildiğini anlatan Demirer, "İnşallah tüm dünyayı etkileyen bu küresel salgın biran önce biter. Hem ülkemizde hem de ilçemizde üretimler devam eder. Burada üretilen malzemeler beş ülkeye ihracat ediliyor. Üretimi artırma noktasında bizden de destek istediler. Elimizden gelen desteği vererek yerli üretimimizin daha fazla ülkeye ulaşması adına çalışmaya devam edeceğiz." dedi.

Tarım Makineleri İhtisas Sanayi Sitesi Başkanı Abdullah Yoldaş, üretimle kentin ekonomisine katkı sağladıklarını ifade etti.

İşinsanı Aziz Halifeoğlu da üretimini yaptıkları ürünlerin patentini aldıklarını belirtti.Kaynak:AA

Muş'ta üretilen tarım aletleri ihraç ediliyor1

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA) tarafından geçilen tüm Muş haberleri, bu bölümde Diyadinnet.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından yayınlanan şekilde yer almaktadır. Muş Haberleri alanında yer alan bu haberlerin tümünün hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.

ETİKET: İhracaat, Malazgirt Kaymakamı Yiğit Yaşar Demirer, Muş, tarım aletleri, Muşta, üretilen, tarım, aletleri, ihraç, ediliyor.

Paylaşmak İstermisin?

Yorum Ekle