Muş'ta köy yolları için 60 milyon lira bütçe ayrıldı

03 Ağustos 2021 Salı, 13:46 | Son güncelleme:
Muş'ta köy yolları için 60 milyon lira bütçe ayrıldı

MUŞ - Muş İl Özel İdaresi, 2021 yılı yatırım programına alınan 3 bin kilometre yol ağı için 60 milyon lira bütçe ayırdı.

İl Özel İdaresi Yol ve Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğünce, köy yollarında sıcak asfalt, statik kaplama, kilitli parke taşı, stabilize, sanat yapısı ve köprü yapma çalışmalarına başlandı.

Merkeze 35 kilometre uzaklıktaki Kutlugün ve Sudurağı köyü yollarında çalışma yürüten ekipler, sıcak havada asfaltlama çalışması yürütüyor.

İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Şeyhmus Yentür, İl Özel İdaresi görev sahasında 2021 yılının yatırım programını hızlı şekilde yürüttüklerini söyledi.

Yentür, "Şu ana kadar yaklaşık 115 kilometre 2. kat, 10 kilometre 1. kat kaplama işlemlerini bitirdik. Yıl içinde bu işleri tamamladığımızda yaklaşık 60 milyonluk bütçeyi köy yollarına harcamış olacağız. Bunların içinde bitümlü sıcak karışımlı, birinci ve ikinci kat asfalt, parke yollar ile yol bakımı, stabilize, sanat yapısı ve köprülerimiz var." dedi.

Yaklaşık 3 bin kilometrelik yol ağının 750 kilometresinin bakımını yıl içinde yapacaklarını belirten Yentür, birinci ve ikinci kat asfalt olmak üzere 320 kilometre yolu tamamlayacaklarını bildirdi.Kaynak:AA

MUŞ - Köy yolları için 60 milyon lira bütçe ayrıldı1

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA) tarafından geçilen tüm Muş haberleri, bu bölümde Diyadinnet.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından yayınlanan şekilde yer almaktadır. Muş Haberleri alanında yer alan bu haberlerin tümünün hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.

ETİKET: köy, Muş, YOL.

Yorum Ekle