Muş'ta koruma ve bakım altındaki çocuklar için etkinlik düzenlendi
Muş Haberleri

Muş'ta koruma ve bakım altındaki çocuklar için etkinlik düzenlendi

MUŞ - Muş Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü'ne bağlı kuruluşlardaki koruma ve bakım altında bulunan 124 çocuk için İl Çocuk Hakları Komitesi'nce etkinlik düzenlendi.

Ahmed-i Hani Parkı'nda düzenlenen etkinlikte çocuklar, yumurta taşıma, voleybol, futbol ve halat çekme yarışlarına katıldı.

Halayların çekildiği etkinlikte, çocuklar doyasıya eğlenerek eğlenceli vakit geçirdi.

Vali Yardımcısı Hasan Taş, etkinlikte yaptığı konuşmada, çocukların geleceğin teminatı ve yarınların umudu olduğunu vurguladı.

"Hayatta bir çocuğun gülümsemesinden daha büyük bir mutluluk, bir çocuğun kalbinden daha büyük bir derya olamaz" diyen Taş, şöyle konuştu:

"Siz kıymetli çocuklar daha huzurlu, daha neşeli, daha adaletli, daha güzel bir dünyanın müjdecisi durumundasınız. Çünkü çocuk olmak, coşkulu olmak, dünyaya hep saf, temiz, duru gözlerle bakmak ve yarına o heyecanla yürümek demektir. Çocuk olmak yüreğindeki sınırsız, hesapsız sevgiye sıkı sıkı sarılmak demektir."

Muş Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Abdulbari Aksoy da "2. Çocuk Etkinliği"ni düzenlediklerini belirtti.

Şenliği, İl Çocuk Hakları Komitesi'nin teklif ve uygun görüşüyle yaptıklarını kaydeden Aksoy, şunları kaydetti:

"Teknolojiden uzak, çocukların akranlarıyla geleneksel oyunlardan badminton, voleybol, uçurtma şenliği, halay çekme, çengel atma gibi oyunlar düzenleniyor. Bugün çocuklarımızın gözünde, baharın renkleri içerisinde daha güzel ve sıcak renkler gördük. Salgın sürecinin getirmiş olduğu şartlardan dolayı çocuklarımız kapanma sürecini yaşadı. Bugün bu durum çocuklarımıza ayrı bir moral, motivasyon oldu. Bugün çocuklarımız unutamayacakları bir gün yaşadılar. Gönüllerine dokunmuş olduk."

Çocukların yüzlerine boyama yapan Muş Alparslan Üniversitesi öğrencilerinden Kader Akman ise çocukları mutlu görmenin güzel bir duygu olduğunu dile getirdi. Kaynak: AA

MUŞ - Koruma ve bakım altındaki çocuklar için etkinlik düzenlendi1

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir