Muş'ta AK Parti kongresi öncesi birlik mesajı

Muş'ta AK Parti kongresi öncesi birlik mesajı

MUŞ - Muş'ta yarın gerçekleştirilecek AK Parti İl Başkanlığı kongresi öncesi birlik mesajı verildi.

MUŞ - Muş'ta yarın gerçekleştirilecek AK Parti İl Başkanlığı kongresi öncesi birlik mesajı verildi.

Belediyeden yapılan açıklamaya göre, AK Parti Muş Milletvekili Mehmet Emin Şimşek, Muş Belediye Başkanı Feyat Asya, AK Parti İl Başkanı İbrahim Avcı, AK Parti Merkez İlçe Başkanı Halil Sabak, ilçe ve belde belediye başkanları, kentte yapımı tamamlanan Halk Ekmek Fabrikası'nda incelemelerde bulundu.

Fabrikanın işleyişi hakkında Asya ve görevlilerden bilgi alan Şimşek, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın video konferans aracılığıyla katılacağı kongrede bayrak değişiminin olacağını söyledi.

Parti olarak kuruldukları günden bu yana ülkenin gelişmesi ve kentte büyük yatırımların hayata geçirilmesi konusunda önemli çalışmalar yaptıklarını belirten Şimşek, şöyle konuştu:

"Muş, geçen yıl aldığı 750 milyon lira yatırımla Türkiye genelinde en fazla yatırım alan illerden biri oldu. 53 köye devasa bir içme suyu projesi kazandırdık. Diğer tarafta eğitim araştırma hastanesi dün resmi gazetede yayınlandı. 350 milyon lira değerinde bir yatırım olacak. Bugün güzel bir tesiste bir araya geldik. Kimsesizlere ekmek dağıtılıyor. Alt yapı çalışmalarında sıkıntılı bir süreç geçirdik. Birçok şikayet aldık ama şimdi dua ediyorlar. Bizler bir yiz, birbirimizin hatasını değil doğrularını bulalım. O doğruyu bulursak daha mutlu olabiliriz."

Belediye Başkanı Asya ise göreve başladıkları günden bu yana insanların beklentilerinin karşılanması konusunda ellerinden gelen gayreti gösterdiklerini aktardı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ve hükümetin destekleriyle kentin çok iyi bir noktaya geldiğini ifade eden Asya, şunları kaydetti:

"Kentimizi daha ileriye götürebilmek için birlikte hareket etmek zorundayız. Projeler üreterek yatırımlarımızı yükseltebiliriz. Sıkıntılı ve badireli bir süreçten geçiyoruz. Bu zorlu süreci de birlikte aşacağız. Sizlerden ve yeni yönetimden bu şehre katma değer sağlayacak destekler almayı ümit ediyoruz. Çünkü halkın da beklentisi bu yöndedir. Daha fazla çalışacağız. Bu anlamda tüm teşkilatımızı tebrik ediyorum. Milletvekilimizin öncülüğünde bu şehirde taş üstüne taş koymanın sevincini yaşayacağız. İnsanların fani olduğunu, bıraktıkları eserleri ile anılacağını çok iyi biliyoruz. Bu anlamda da her birinize ayrı ayrı başarılar diliyorum."

AK Parti İl Başkanı İbrahim Avcı da "Sayın Cumhurbaşkanımız bu görevi bana verdiğinde birlik ve beraberlik içinde hareket etmemizi vurguladı. Biz de bu güne olduğu gibi bundan sonra da Sayın Milletvekilimizin öncülüğünde birlik ve beraberlik içinde ilimiz için yapılması gereken neler varsa el birliğiyle yapmaya gayret edeceğiz." diye konuştu.(AA)

Yorum Ekle