Muş Belediyesinden yapılandırma uyarısı

02 Eylül 2021 Perşembe, 16:10 | Son güncelleme:
Muş Belediyesinden yapılandırma uyarısı

MUŞ - Muş Belediyesi, vergi borçlarının yapılandırma başvuru süresinin 30 Eylül'e kadar uzatıldığını açıkladı.

Belediyeden yapılan açıklamaya göre, 31 Ağustos'ta sona eren vergi borcu yapılandırma müracaatları bir ay daha uzatıldı.

Yapılandırma sonrası Eylül ayında gerçekleştirilecek ilk taksit ödemeleri ise 1 Kasım'a yapılacak.

Belediye Başkanı Feyat Asya, "Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına İlişkin 7326 sayılı Kanun" çerçevesinde su, emlak, çevre temizlik, ilan ve reklam, kira, işgaliye gibi borçların yeniden yapılandırılacağını belirerek, şunları kaydetti:

"Vergi affından yararlanmak isteyen mükelleflerin bir an önce borçlarını yapılandırması gerekiyor. Emlak, ilan ve reklam, çevre ve temizlik vergisi, harçlar ve ücretler, su ve atık su alacakları kapsamında Belediyemize borcu olan vatandaşlarımız bu kanundan yararlanabilecek. Kanundan yararlanmak isteyen vatandaşlarımızın 30 Eylül'e kadar Mali Hizmetler Müdürlüğümüze başvurmaları gerekiyor. Vatandaşlarımız borçlarını peşin ya da 6, 9, 12 veya 18 taksitle ödeyebilecek." Kaynak: AA

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA) tarafından geçilen tüm Muş haberleri, bu bölümde Diyadinnet.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından yayınlanan şekilde yer almaktadır. Muş Haberleri alanında yer alan bu haberlerin tümünün hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.

ETİKET: belediye, borç, Muş, vergi .

Yorum Ekle