Muş Belediyesi kasım ayı meclis toplantısı yapıldı

Muş Belediyesi kasım ayı meclis toplantısı yapıldı

MUŞ - Muş Belediyesi kasım ayı meclis toplantısı Belediye Başkanı Feyat Asya başkanlığında gerçekleştirildi.

MUŞ - Muş Belediyesi kasım ayı meclis toplantısı Belediye Başkanı Feyat Asya başkanlığında gerçekleştirildi.

Porsor Ana Kadın Eğitim ve Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen toplantıda yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını dolayısıyla maske ve sosyal mesafe kurallarına dikkat edildi.

Toplantıda konuşan Belediye Başkanı Feyat Asya, ekim ayında kent genelinde yürütülen ve devam eden çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Alacakları kararların kentte hayırlı olması temennisinde bulunan Asya, şöyle devam etti:

"Geçmiş ay içerisinde meclis arkadaşlarımız ve mesai arkadaşlarımızın katkıları ve emekleri ile çalışma programımızı belirlemiş olduğumuz hedefin önünde bir performans sergilemenin gururunu yaşıyoruz. İlimizin her bölgesinde yer altı hatlarını yenilemek üzere çalışmalar yaptık. Bu alt yapı çalışmaları sonrası tahrip olan yol ve kaldırımları daha güzel bir konuma getirmek için üst yapı çalışmalarımızı başlattık. Belediyemize ait asfalt plentinden ürettiğimiz malzeme ile yaklaşık 70 bin ton asfalt serimi yaptık. Bu çalışmamızla bazlı ana arterlerimizin tozdan çamurdan kurtularak daha modern bir görünüme kavuşmuş oldu."

Geçen yıl Malazgirt Zaferi etkinliklerine katılan Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın müjdesi ile yatırım programına alınan içme suyu projesini geçen günlerde ihale tarihinin 23 Kasım olarak belirlendiğini aktaran Asya, proje ile kentin yüz yıllık sorununu çözüme kavuşturacaklarını aktardı.

Hizmetlerin aksamaması için çaba sarf ettiklerini dile getiren Asya, şunları kaydetti:

"İlimize kazandıracağımız önemli projelerimizden biri olan Kent Meydanı projemiz hedeflediğimizin önünde ilerliyor. Normal bitirme tarihinden önce bu projemizi de tamamlayarak halkımızın hizmetine sunmuş olacağız. Aynı şekilde Halk Ekmek Fabrikamız da tamamlanma aşamasına geldi. Önümüzdeki günlerde test üretimini yapacağız. Bunlarla birlikte şehrin genelinde yürüttüğümüz rutin hizmetlerimiz devam etmektedir. Bunun yanında ilimizdeki tarihi dokuyu korumak ve aslına uygun bir şekilde hizmete sunmak için ilk günden bugüne ciddi çalışmalarımız oldu."

Toplantı, vatandaşların taleplerinin dinlenmesiyle devam etti.Kaynak:AA


Yorum Ekle