Muratbey Gıda A.Ş.

Muratbey Gıda

Muratbey Gıda ‘nın temeli 1965 yılında atılmıştır. Muratbey Uşak’ta 2004’te modern anlamda ilk fabrikasını kurmuştur. Bugün, 35 bin metrekare kapalı alana sahip entegre üretim tesisi bulunmaktadır. Ayrıca, yaklaşık 400 çalışanı ve günde 700 ton süt işlemektedir. Aynı zamanda  Türkiye’de ve ihracat pazarlarında peynirin gelişimine yön veren bir firma konumundadır.

Birbirinden lezzetli 300'ün üzerinde ürün çeşidiyle Muratbey, dünya genelinde 4 kıtada Türkiye'de ise 30 bini aşkın satış noktasında tüketicilerle buluşuyor. Dünya mutfaklarına kazandırdığı geleneksel Türk peynirlerinin yanı sıra; tuzu azaltılmış, D vitamini ile zenginleştirilmiş ve özel tasarımlı inovatif ürünleriyle de damaklara tat, vücuda sağlık ve bağışıklık sistemlerine güç katıyor. Diğer yandan özellikle çocuklara peynir yeme alışkanlığı kazandırmak için ürettiği Misto serisi tüm pazarlarda ebeveynlerin ve çocuk tüketicinin takdirini kazanıyor. Tüm bu çalışmalarla Muratbey, "Özel Peynirler" kategorisinde Türkiye pazar lideri oldu.

  • Muratbey 2011 yılından bu yana global inovasyon ödülleri,
  • Ayrıca, A.L.F.A Awards, QUDAL- Kalitede 1 Numara,
  • Aynı zamanda Uluslararası Tüketici Dostu Marka gibi ödüllere, madalyalara ,
  • Üstün Mükemmellik statüsüne ( İsviçre Merkezli CERTIAS) layık görülmüştür.

Muratbey Burgu ise "En İyi Peynir"' (Dünya Süt Ürünleri İnovasyon Ödülleri) ünvanlı bir lezzettir. Almanya'da yayınlanan süt ve süt ürünleri dergisi Milch-Marketing'in okuyucuları tarafından da kendi kategorisinde 2019-2020 için 'Yılın Ürünü' seçilerek 'Altın Ödül' kazanmıştır.

Muratbey, toplumun gelişimine ve sürdürülebilirliğine katkı sağlamak amacıyla başta eğitim ve kadınların güçlendirilmesi olmak üzere birçok sosyal sorumluluk projesini de başarıyla sürdürmektedir. Sürdürülebilir Gıda Platformu üyesidir.