MTÜ'den Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesine kitap desteği

MTÜ'den Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesine kitap desteği

MALATYA - Malatya Turgut Özal Üniversitesi (MTÜ) tarafından sosyal sorumluluk projesi kapsamında Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesine kitap bağışı yapıldı.

MALATYA - Malatya Turgut Özal Üniversitesi (MTÜ) tarafından sosyal sorumluluk projesi kapsamında Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesine kitap bağışı yapıldı.

MTÜ'den yapılan yazılı açıklamaya göre, merhum emekli din görevlisi Abdulkadir Uçkaç'ın oğlu Muaviye Uçkaç, babasının özel kütüphanesinde bulunan içerisinde el yazması kitapların da olduğu 2 binden fazla eseri MTÜ'ye getirdi.

Kitaplar, Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesinde yer almak üzere MTÜ'de kolilenerek gönderildi.

Açıklamada değerlendirmelerine yer verilen Rektör Prof. Dr. Aysun Bay Karabulut, merhum emekli din görevlisi Abdulkadir Uçkaç'a Allah'tan rahmet dileyerek, "Bugün böyle anlamlı bir yardıma katkı sağlamamıza imkan veren değerli hayırsever Muaviye Uçkaç'a ve emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyorum." ifadesini kullandı.

Kitapların insanları hayata hazırlamakla birlikte önlerindeki engelleri aşmada bir anahtar görevi gördüğünü kaydeden Karabulut, şöyle devam etti:

"Öğrencilerimize hayatlarında karşılaştıkları zorlukları aşmak, kısaca hayatta başarılı olabilmek için kitap okumayla ilgili önerilerimizi her fırsatta yineliyoruz. Kitap okumak, sadece çocukların ve öğrencilerin işi değildir. Aklın, her yaşta ilim ve fikirle, faydalı bilgilerle beslenmeye ihtiyacı vardır. Hangi yaşta olursa olsun herkes haftada bir kitap, ayda bir dergi okumaya gayret etmelidir. 'Kitap okumak engel tanımaz' diyerek bizler de Engelsiz Kütüphane çalışmalarımızı tamamlayarak engelli kardeşlerimiz için sesli kitap olanakları sağlıyoruz. Bu anlamda bir kez daha bu yardıma destek olan herkese teşekkürlerimi iletiyor, böylesi etkinliklerin üzerimizde motivasyonu arttırmasını ve kitap seferberliğinin artarak devam etmesini diliyorum."

Kitapların gönderilmesi için düzenlenen programa Rektör Prof. Dr. Karabulut'un yanı sıra rektör yardımcıları Prof. Dr. Murat Aladağ ve Prof. Dr. Süleyman Serdar Karaca, Genel Sekreter Özlem Altuntaş ve Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ergün Kutlusoy katıldı.Kaynak:AA

Etiketler: Cumhurbaşkanlığı Millet Kütüphanesi, destek, kitap seferberliği, Malatya, Malatya Turgut Özal Üniversitesi.

Yorum Ekle