Mehmet Tevfik Göksu Kimdir, Nereli Kaç Yaşında?

Mehmet Tevfik Göksu
Mehmet Tevfik Göksu

Esenler belediye başkanı Mehmet Tevfik Göksu kimdir? 1 Ocak 1966 tarihinde Adıyaman'ın Gölbaşı ilçesinde doğdu. İlkokulu Gölbaşı’nda tamamladı., orta ve lise öğrenimini İstanbul Gaziosmanpaşa İmam Hatip Lisesinde tamamladı. tamamladı. 1990 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Harita Mühendisliği Bölümünden mezun olmuştur. Yüksek lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstriyel İlişkiler Bölümünde tamamladı. Başkan Mehmet Tevfik Göksu, doktorasını, Sakarya Üniversitesi Sosyoloji Bölümü'nde tamamladı. Aynı zamanda İngilizce ve Arapça bilen Başkan Göksu evli ve dört çocuk babasıdır.

Her zaman aktif siyasetin içerisinde bulunmuştur. Mehmet Tevfik Göksu, Refah ve Fazilet Partilerinde İstanbul İl Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulundu. Siyasi çalışmalarının yanı sıra, sivil toplum kuruluşlarıyla yakın temasını sürekli devam ettirmiştir. Başkan Göksu, ayrıca Milli Gençlik Vakfı İstanbul İl Kuruculuğu ve Marmara Bölge Başkanlığı yaptı.

Farklı sivil toplum kuruluşlarıyla irtibatını sürdürmüştür. Göksu'nun Araştırmacılar Derneği, Teknik Elemanlar Derneği üyeliği bulunmaktadır. Ayrıca ASKON ve Adıyamanlılar Vakfı üyelikleri halen devam etmektedir. Mehmet Tevfik Göksu, hazırladığı bir çok siyasal propaganda konseptinin yanı sıra sivil toplum iletişim danışmanlığı, yerel yönetim iletişim danışmanlığı ve 1992-2000 yılları arasında da Bağcılar Belediyesi'nde Başkan Danışmanlığı yaptı. Ayrıca Türkiye'nin önde gelen araştırma şirketinde çalışmalarda bulunmuştur. 2009 Mahalli İdareler Seçimleri'nde partisi tarafından Esenler Belediye Başkan Adayı gösterilmiştir. Sonuç olarak seçimi yüzde 48 gibi yüksek bir oy oranı ile kazanmıştır.

30 Mart 2014 Mahalli İdareler Seçimleri için partisi AK Parti'den yeniden Esenler Belediye Başkan Adayı gösterilen Mehmet Tevfik Göksu, 30 Mart 2014 Mahalli İdareler Seçimi'nde de oylarını yaklaşık yüzde 32 arttırarak; seçmenin yüzde 62.7'sinin oyunu aldı. M. Tevfik Göksu, aynı zamanda bir önceki seçime göre oylarını da en çok artıran İlçe Belediye Başkanı oldu. Son olarak 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Seçimleri'nde yine partisi tarafından Esenler Belediye Başkan Adayı olarak gösterilen M. Tevfik Göksu, seçimi yüzde 65,48 gibi yüksek bir oy oranı ile kazanmıştır. Esenler Belediye Başkanlığının yanı sıra, ayrıca İBB Meclisi'nde AK Parti Grup Başkan Vekili olarak görevine devam etmektedir.

Doğum YeriGölbaşı
NereliAdıyaman
Doğum Tarihi1 Ocak 1966 (55) yaşında
Eşi KimdirHacer Göksu
Kaç çocuğu var4
Yaşadığı YerEsenler, İstanbul
MesleğiSiyasetçi
PartisiAdalet ve Kalkınma Partisi
GöreviEsenler Belediye Başkanı

Bu Sayfaya Emoji İle Tepki Ver!

Diğer Haberler

Paylaşmak İstermisin?