Son dakika

Mehmet Emin Geylani

Mehmet Emin Geylani

Tatvan Belediye Başkanı Mehmet Emin Geylani kimdir? 1982 Tatvan doğumlu olup evli ve üç çocuk babasıdır. Bitlis'in Tatvan ilçesinde doğdu. İlk ve orta öğrenimini Tatvan'da tamamladı. Anadolu Ünivesitesi İşletme Bölümünden mezun oldu. Yüzüncü Yıl Üniversitesi İktisat Anabilim Dalı üzerine yüksek lisans yaptı. Başkan Mehmet Emin Geylani, İstanbul Üniversitesi İş Dünyasında Profesyonellik Sertifika Programlarını tamamladı. Geylani, 2006-2009 yılları arasında İstanbul'da mali müşavirlik stajını tamamlayarak mali müşavir oldu.

Tümünü Göster

Mehmet Emin Geylani, üç dönem AK Parti Bitlis Kongrelerinde il yönetimine ve il başkan yardımcılığına seçildi. Siyaset Akademisi eğitimi aldı. Ekonomi İşler Başkanlığı, Mali ve İdari İşler Başkanlığı ve Tatvan İlçe Koordinatörlüğü görevlerini yürüttü.

Başkan Mehmet Geylani, 2014 yerel seçimlerinde Tatvan Belediye Başkalığı için aday adayı oldu. 2013 yılında MÜSİAD Bitlis Temsilciliği kurucu üyesi, 2013-2018 yılları arasında MÜSİAD Bitlis Başkanı olarak görev yaptı.

Başkan Emin Geylani, İmam Hatip Platform, Bitlis Mali Müşavirler Odası Disiplin Kurulu, Tatvan Gençler Birliği Spor Kulübü Yönetim Kurulu, Vangölü Kültür ve Turizm Derneği Yönetim Kurulu üyelikleri ile Bitlis Otelciler ve Turizmciler Derneği Denetleme Kurulu Başkanlığı görevlerinde bulundu.

31 Mart 2019 belediye başkanlığı seçimlerinde Ak Parti Tatvan Belediye Başkanı adayı olan Geylani belediye başkanı olarak seçildi ve belediye başkanlığı görevine devam etmektedir.