Malatya'ya yeni meydan ve tören alanı kazandırılıyor

Malatya'ya yeni meydan ve tören alanı kazandırılıyor

MALATYA - Malatya Büyükşehir Belediyesi, kente yeni bir meydan ve tören alanı kazandırmak için çalışmalarını sürdürüyor.

Malatya - Malatya Büyükşehir Belediyesi, kente yeni bir meydan ve tören alanı kazandırmak için çalışmalarını sürdürüyor.

Büyükşehir Belediyesinden yapılan yazılı açıklamaya göre, özellikle resmi bayram ve törenlerde Anıtı'nın bulunduğu alana çıkan bütün arterlerde yaşanan trafik sıkışıklığının önüne geçebilmek, törenler sırasında oluşan güvenlik risklerini ortadan kaldırmak amacıyla çalışmalar yürütülüyor.

Hazırlanan proje kapsamında İl Milli Eğitim Müdürlüğü ana hizmet binası ve ek binalarının bir araya toplanması sağlanacak.

Yeni bina 2071 vizyonuna hizmet edecek bir kompleks halinde inşa edilecek. İl Milli Eğitim Müdürlüğü ek binalarının yer aldığı eski Öğretmenevi ve eski Ticaret Lisesi binaları da yıkılarak bu alanın kent meydanına dönüştürülecek.

Projeyle tüm resmi törenler yeni kent meydanında gerçekleştirilecek, ayrıca vatandaşların yoğun olarak kullanacağı, buluşma noktası olarak belirleyeceği yeni bir kamusal alan oluşturulmuş olacak.

Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, bir yandan kırsala hizmet götürürken diğer yandan da Malatya'yı geleceğe hazırladıklarını belirterek, şunları ifade etti:

"Gelecekte vizyonu olan teknolojik donanımı yüksek bir binayı inşa ederek eğitim camiamızın hizmetine sunacağız. Bunun yanında resmi tören ve bayramlarda birçok yol trafiğe kapatılarak trafik yoğunluğun yaşanmasına neden oluyordu. Yaşanan trafik problemlerini ortadan kaldırmak için bu bölgeyi şehir meydanı yapmayı planlıyoruz. Bu konuyla alakalı olarak da yine bakanlıkla yakın görüşmelerimiz sona ermek üzere. Üzerinde çalıştığımız projeyi vatandaşımıza sunduğumuzda herkes çok beğenecek, şehrimiz yeni yeşil alan ve meydanlarla nefes alan bir kent merkezi haline dönüşecek. Şimdiden Malatya'mıza hayırlı olsun."Kaynak:AA


Yorum Ekle