Malatya ve Kahramanmaraş'ta karla mücadele çalışmaları başlatıldı

Malatya ve Kahramanmaraş'ta karla mücadele çalışmaları başlatıldı

MALATYA - Malatya ve Kahramanmaraş'ta karla mücadele çalışmalarına başlandı.

MALATYA - Malatya ve Kahramanmaraş'ta karla mücadele çalışmalarına başlandı.

Yeşilyurt Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, Fen İşleri Park ve Bahçeler ile Temizlik İşleri müdürlükleri ekipleri, kentte etkili yağışın ardından kapanan kırsal lerin yollarını açmak için karla mücadele çalışması yürütüyor.

Belediye ekipleri, ilçenin yüksek kesimleri ile Kozluk Mahallesi'nde etkili olan kar yağışı nedeniyle ulaşımın aksamaması için çalışma yaptı.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Yeşilyurt Belediye Başkan Yardımcısı Bekir Karakuş, kar yağışından dolayı ilçenin farklı bölgelerinde oluşabilecek sıkıntıların önüne erken müdahaleyle geçmek için her türlü tedbiri aldıklarını bildirdi.

Karakuş, "Kar yağışının oluşturabileceği riskli durumları bertaraf etmek için çalışmalar kesintisiz sürecek. Kırsal bölgelerdeki mahalle yollarımızı tek tek açıyoruz. Meteoroloji verilerini sürekli takip ederek çalışma alanlarımızı daha da genişleteceğiz." ifadelerini kullandı.

- Kahramanmaraş

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, kentin kuzey ilçelerindeki kar yağışı nedeniyle vatandaşlar ile sürücülerin sorun yaşamaması için ekiplerce karla mücadele çalışması başlatıldı.

Kuzey İlçeler Dairesi Başkanlığı ve Fen İşleri Dairesi ekiplerince Afşin, Çağlayancerit, Dulkadiroğlu ilçelerinin yüksek kesimlerinde çalışma yürütülüyor.

Yerleşim yerleri, ana yol ve ilçe merkezlerindeki cadde ile sokaklarda da etkin çalışmayı sürdüren ekipler, 210 araç ve 250 personelle çalışmalarına devam ediyor.Kaynak:AA

Etiketler: Afşin, Dulkadiroğlu, Kahramanmaraş, karla mücadele, Malatya, Yeşilyurt Belediyesi.

Yorum Ekle