Malatya OSB'de 3 yılda 36 yeni firmaya yer tahsis edildi
Malatya Haberleri

Malatya OSB'de 3 yılda 36 yeni firmaya yer tahsis edildi

MALATYA - Malatya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu, 3 yılda 36 nitelikli firmaya yer tahsisi gerçekleştirdiklerini bildirdi.

Sadıkoğlu, yazılı açıklamasında, Malatya'nın sanayisi ve ticaretinin büyümesi adına canla başla çalıştıklarını beliretrek, 3 yılda OSB'de 36 yer tahsisi gerçekleştirdiklerini kaydetti.

Tamamının nitelikli firmalar olduğunun altını çizen Sadıkoğlu, şöyle devam etti:

"Malatyamızda bulunan 1. ve 2. organize sanayi bölgelerinde 340 fabrikada üretim yapılmakta. Şu ana kadar 720 bin metrekarelik alanı kapsayan 36 yer tahsisi gerçekleştirdik. Tamamı nitelikli yatırımlar. Toplam 750 milyon TL yatırım maliyetiyle 14 fabrika üretime geçmiş durumda. Bu fabrikalarda 5 bin kişilik istihdam sağlanmaktadır. Bu firmalarımız şu ana kadar yaklaşık 70 milyon dolar ihracat gerçekleştirmiştir. 12 firmamız üretime geçme aşamasında, geri kalan 10 firmamız ise inşaat halindedir. Bu firmalarımızda üretime geçtiğinde yaklaşık 7 bin istihdam daha sağlanacaktır. Toplamda 12 bin kişilik istihdam sağlanmış olacaktır. Malatya sanayisinde 32 yılda 22 bin istihdam sağlanmıştır. Hedefimiz, 4 yılda en az 15 bin istihdamın yapılacağı üretim alanları oluşturarak, 32 yılda yapılanı 4 yıllık görev süremizde yakalamaktır."Kaynak:AA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir