Malatya'da yapılan 'Hayır Çarşısı'na Vahap Küçük'ün adı verilecek

Malatya'da yapılan 'Hayır Çarşısı'na Vahap Küçük'ün adı verilecek

MALATYA - Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, yeni açılacak olan Hayır Çarşısı'na hayırsever iş adamı kimliğiyle bilinen merhum Doğanşehir Belediye Başkanı Vahap Küçük'ün adının verilmesi talimatında bulundu.

Malatya - Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, yeni açılacak olan Hayır Çarşısı'na hayırsever iş adamı kimliğiyle bilinen merhum Doğanşehir Belediye Başkanı Vahap Küçük'ün adının verilmesi talimatında bulundu.

Büyükşehir Belediyesinden yapılan yazılı açıklamaya göre, Başkan Gürkan, Kernek Külliyesi alt katında kurulan Hayır Çarşısı'nda incelemelerde bulundu.

Yapılan çalışmaları yerinde denetleyen Başkan Gürkan, Hayır Çarşısı'na, hayırsever iş adamı kimliğiyle bilinen merhum Doğanşehir Belediye Başkanı Vahap Küçük'ün adının verilmesini istedi.

İnceleme gezisinde açıklamalarda bulunan Başkan Gürkan, şunları kaydetti:

"Malatya Büyükşehir Belediyemiz Sağlık ve Sosyal İşler Daire Başkanlığımız vasıtasıyla aylık ortalama 7 bin kişiye gıda, giyecek ve diğer ihtiyaçlarını karşılamak için yardımlar yapıyoruz. Bu hayır işlerinin daha standart ve daha düzenli hale getirilmesi, belediye yükünün ve yükümlülüğünün azaltılması, kamuoyunun paydaş olması noktasında 'Hayır Çarşısı' yapılması konusunda gerekli çalışmaları yaptık. Yaklaşık bin metrekarelik bir alanda yapılan çalışmanın ardından Hayır Çarşısı'nın açılması için sona geldik. Bu konuda ilgili paydaşlarımızla, ilgili hayırsever iş adamları ve ilgili kurum-kuruluşlarla görüşmelerimizi yaptık. En kısa zamanda giyecek, yiyecek ve mobilya türü reyonlar, hayırseverler tarafından doldurulacaktır."

Başkan Gürkan, Hayır Çarşısı'nın çalışma usul ve esaslarının belli standartlar ölçüsünde olacağını belirterek, "Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı ile ortak çalışmamız var. Orada da belirlenen ve bizim de belirlediğimiz ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızın dosyaları örtüştüğünde puan usulü alışveriş yapma imkanı gelecektir. İhtiyaç sahibi vatandaşlarımız, her ay kendine verilen puan üzerinden alışverişini yapıp ihtiyacını karşılayacaktır. Bu çalışmada emeği geçen tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyorum." ifadesini kullandı.Kaynak:AA


Yorum Ekle