Malatya'da Şire Pazarı esnafından Büyükşehir Belediye Başkanı Gürkan'a ziyaret
Malatya Haberleri

Malatya'da Şire Pazarı esnafından Büyükşehir Belediye Başkanı Gürkan'a ziyaret

MALATYA - Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Malatya Ticaret Borsası Başkanı Ramazan Özcan, MÜSİAD Malatya Şube Başkanı Muharrem Poyraz, MİM-DER Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Bülbüloğlu ile Şire Pazarı ve Buğday Pazarı esnafını ağırladı.

Belediyeden yapılan açıklamaya göre, Büyükşehir Belediye Meclis Salonu'nda esnafı ağırlayan Gürkan, mevcut Şire Pazarı ve Buğday Pazarı'nın Malatya'ya yakışır bir durumda olmadığını belirterek, başkanlarının yeni Şire Pazarı ve Buğday Pazarı yapılması noktasında talepleri olduğunu aktardı.

Şire Pazarı ve Buğday Pazarı yapmak üzere 335 dönüm bir alan planladıklarını kaydeden Gürkan, "Hemen altında Kuzey Çevre Yolu üst kısmında ise Kuzey Kuşak Yolu geçen bu alanın yeni bir alt merkez oluşturulması noktasında, hem de Şire Pazarı esnafımızın sağlıklı bir ortamda işlerini yapmaları için böyle bir alanın uygun olacağını ilgili arkadaşlarımızla yaptığımız görüşmeler sonrasında kararlaştırdık. Şire Pazarı projesi her kesimin fikirleri alınarak hazırlandı. Projeyle alakalı olarak paydaşlarımızla da gerekli istişareler yapıldı. Dünya kayısı başkenti olan Malatya'ya ve Türkiye'ye yakışır bir merkez kazandırıyoruz. Fiyat olarak büyük bir istikrar yakalamış olan kayısımızın güzel, nezih bir ortamda pazarlanması için çalışıyoruz." ifadelerini kullandı. Kaynak: AA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir