Malatya'da ihtiyaç sahibi öğrencilere bot yardımı yapıldı
Malatya Haberleri

Malatya'da ihtiyaç sahibi öğrencilere bot yardımı yapıldı

MALATYA - Malatya Ticaret ve Sanayi Odası, sosyal sorumluluk projesi kapsamında 1550 çift botu ihtiyaç sahibi öğrencilere dağıtılması için Malatya Milli Eğitim Müdürlüğü'ne teslim etti.

Malatya TSO'dan yapılan yazılı açıklamaya göre, Battalgazi ilçesinde bulunan Cevat Çobanlı Ortaokulu'nda düzenlenen teslim programına konuşan Malatya TSO Başkanı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu, sosyal sorumluluk projelerine ağırlık verdiklerini belirti.

Oda olarak kentin ekonomisini geliştirmek ve sosyal hayata katkı sunmak gibi bir misyonlarının bulunduğuna değinen Sadıkoğlu, "Sosyal sorumluluk projelerimiz kapsamında her yıl ihtiyaç sahibi öğrencilerimize bot, mont ve eğitim malzemeleri gibi farklı yardımlarda bulunuyoruz. Bu yıl da öğrencilerimize bot yardımı yapacağız. Soğuk kış günlerinde öğrencilerimizin ayakları üşümesin diye 1550 çift botu, Malatya Milli Eğitim Müdürlüğümüze teslim ediyoruz. Botlar, şehir merkezindeki ve ilçelerdeki belirlenen ihtiyaç sahibi öğrencilerimize dağıtılacak." diye konuştu.

Sadıkoğlu, sosyal sorumluluk projelerine de katkı sunan TOBB Başkanı Rıfat Hisarcıklıoğlu'na ve oda üyelerine teşekkür etti.

İl Milli Eğitim Müdürü Battal Kanbay da yapılan yardımdan dolayı teşekkür ederek, şöyle devam etti:

"Malatya TSO her zaman eğitim camiamızın yanında, her türlü desteği sunuyorlar. Uzaktan eğitim döneminde de tablet bilgisayar desteğinde bulundular. Eğitim malzemeleri konusunda da ne zaman destek istesek hemen yardımcı oluyorlar. Oğuzhan başkanımız nezdinde tüm oda üyelerine teşekkür ediyoruz. Malatya'mızda 15 bin civarında ihtiyaç sahibi öğrencimiz var. İşadamlarımıza, bu öğrencilerimizin destek olmaları için çağrıda bulunuyorum."

Konuşmaların ardından ayakkabılar teslim edildi. Sadıkoğlu, Kanbay ve beraberindekiler daha sonra sınıfları gezerek öğrencilere başarılar diledi.

Programa Malatya TSO Yönetim Kurulu Üyeleri Mesut Özdemir ve Ömer Dinç, Battalgazi İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Kaçmaz, Battalgazi İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Mevlüt Kılınç, Okul Müdürü Metin Demir ve okul yönetimi ile öğretmenler katıldı. Kaynak: AA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir