Malatya'da hafriyat taşıyan araçlara sıkı denetim

Malatya'da hafriyat taşıyan araçlara sıkı denetim

MALATYA - Malatya Büyükşehir Belediyesi zabıta ekipleri, hafriyat toprakları ve inşaat yıkıntı atıklarının hafriyat döküm sahası dışında herhangi bir noktaya dökülmemesi için denetimlerini aralıksız sürdürüyor.

Malatya - Malatya Büyükşehir Belediyesi zabıta ekipleri, hafriyat ları ve inşaat yıkıntı atıklarının hafriyat döküm sahası dışında herhangi bir noktaya dökülmemesi için denetimlerini aralıksız sürdürüyor.

Büyükşehir Belediyesinden yapılan yazılı açıklamaya göre, Zabıta Dairesi Başkanı Hüseyin Hanbay, hafriyat atıklarının gelişigüzel alanlara dökülmemesi, çevreyi kirletmemesi için ekiplerinin 7/24 esasına göre çalıştığını belirtti.

Hanbay, şunları kaydetti:

"Malatya Büyükşehir Belediyesi olarak hafriyat toprakları ile inşaat yıkıntı atıklarının hafriyat döküm sahasına dökülmesi için denetimlerimizi aralıksız bir şekilde sürdürüyoruz. Yapılan çalışmalarla ilgili olarak kazı veya inşaat yıkımı yapacak olan firmaların çalışmaları yapacakları alanların bulunduğu ilçe belediyelerinden alacakları izin belgelerinin ardından Malatya Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığından almış oldukları hafriyat izin belgesinin ardından çalışmalarına başlayabilmekte. Zabıta ekiplerimiz denetim çalışmaları sırasında hafriyat kamyonlarından kabul, izin ve döküm belgelerinin olup olmadığını denetlemekteler. Belgeleri eksik veya olmayan hafriyat kamyonları hakkında ise ekiplerimiz hafriyat yönetmeliğini uygulayarak gerekli yaptırımları uygulamaktadır."Kaynak:AA


Yorum Ekle