Ekonomi

LG OLED evo "17.Contemporary Istanbul"un partneri oldu

LG OLED ART deneyim alanında Koreli sanatçı Kim Whanki'nin Universe adlı eseri NFT olarak sergilenecek

İSTANBUL - LG OLED evo'nun partneri olduğu Contemporary Istanbul'un 17'nci edisyonu, 17-18 Eylül ön izleme ve 19-22 Eylül tarihleri arasındaki genel ziyaretçi programıyla Haliç'te yer alan Tersane İstanbul'da gerçekleştirilecek.


Şirket açıklamasına göre, 558 sanatçının 1.476 eserine ev sahipliği yapacak olan fuar süresince LG OLED ART deneyim alanında Koreli sanatçı Kim Whanki'nin Universe eserinin NFT versiyonu gösterilecek. LG'nin kendinden aydınlatmalı OLED piksel teknolojisinin sunduğu renklerle Contemporary İstanbul ziyaretçileri, dijital sanat eserlerlerini LG OLED evo ekranlarda en üst kalitede deneyimleyebilecek.


17.Contemporary Istanbul'da LG OLED ART deneyim alanında sergilenecek video eser, Kore'de soyut resmin öncülerinden biri olarak kabul edilen Kim Whanki'nin 1970'lerde New York'ta tamamladığı "5-IV-71#200 Universe" adlı eserinin temel alınarak üretildiği ilk NFT çalışma olma özelliğini taşıyor.


Whanki Vakfı'nın izniyle üretilen NFT versiyonunda ekranı bir girdap şeklinde dolduran yaklaşık 100 bin nokta, dijital çalışma aracılığıyla dönme ekseni etrafında yavaşça hareket ederek, orijinal sanat eserinin renkli spektrumunu ve sonsuz derinliğini daha gerçekçi bir şekilde ve Kim Whanki'nin tam ölçekli çalışmasına özgü güzelliği sunuyor.


Video eser, 17. Contemporary Istanbul'da fuarı ziyaret edenler tarafından görülebilecek. Fuar giriş biletlerinin satışı Mobilet'de sürüyor. Kaynak: AA


Diyadinnet son dakika haberlerini paylaşın. Ayrıca Obilet ve Türkiye'nin dört bir yanından Ekonomi haberleri alın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir