Ekonomi

Konya Şeker çalışanları Atatürk'ü andı

10 Kasım Atatürk’ü Anma Günü nedeniyle düzenlenen program Konya Şeker Kampüsü'nde gerçekleştirildi

İSTANBUL - Konya Şeker, Mustafa Kemal Atatürk'ü düzenlenen bir törenle yad etti.


Şirketten yapılan açıklamaya göre, 10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü nedeniyle düzenlenen program Konya Şeker Kampüsü'nde gerçekleştirildi.


Törene, Konya Pancar Ekicileri Kooperatifi Yönetim Kurulu Üyeleri ile çalışanları, Anadolu Birlik Holding (ABH) yöneticileri ile bünyesindeki iştiraklerin yöneticileri ve Konya Şeker çalışanları katıldı.


Program, Anadolu Birlik Holding İcra Kurulu Başkanı Hüseyin Murat Akın'ın Atatürk büstüne çelenk sunumuyla başladı. Atatürk'ün, 84 yıl önce ebediyete intikal ettiği 09.05'te tüm ülkede başlayan siren sesleri, Konya Şeker'den de yükseldi ve saygı duruşunda bulunuldu, akabinde ise İstiklal Marşı okundu.


Katılımın yoğun olduğu anma töreninde ayrıca öğrenciler, Gazi Mustafa Kemal Atatürk için kaleme alınan şiirleri okudular. Program sonrası, öğrencilere Anadolu Birlik Holding İcra Kurulu Başkanı Akın, hediye takdiminde bulundu.


PANKOBİRLİK Genel Başkanı ve Konya Pancar Ekicileri Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan Erkoyuncu da Atatürk'ün vefatının 84'üncü yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.


Erkoyuncu mesajında, "Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, ebediyete intikalinin 84. yılında rahmet, minnet ve özlemle anıyorum. Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü ve istiklal mücadelesi veren silah arkadaşlarını ve aziz vatanımızı müdafaa için mücadele vermiş bütün kahramanlarımızı minnet, rahmet ve şükranla yâd ediyorum." dedi. Kaynak: AA


Diyadinnet son dakika haberlerini paylaşın. Ayrıca İstiklal Marşı, KOBİ, Konya Şeker, PANKOBİRLİK ve Türkiye'nin dört bir yanından Ekonomi haberleri alın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir