Reklamlar
Ağrı

Komandolar kış öncesi Ağrı Dağı'nda "ara bul yok et" parolasıyla görevde

Terörle mücadele başta olmak üzere göçmen ve sigara kaçakçılığı ile uyuşturucu sevkiyatlarına karşı Ağrı kırsalında yoğun mesai yapan komandolar, faaliyetlerini herhangi bir istihbari bilgi ya da ihbar beklemeden yürütüyor - Zorlu operasyonlara "daima hazır" olmak için eğitimlerini aksatmayan ve Ağrı Dağı bölgesinin hakim noktalarında teyakkuzda olan komandolar, helikopter destekli tatbikat yaptı

Ağrı - Ağrı İl Jandarma Komutanlığında görevli komandolar, Türkiye'nin en yüksek noktası Ağrı Dağı'nda kış öncesi "ara bul yok et" parolasıyla operasyonlar düzenliyor.


Terörle mücadele başta olmak üzere göçmen ve sigara kaçakçılığı ile uyuşturucu sevkiyatlarına karşı kırsalda yoğun mesai yapan komandolar, faaliyetlerini herhangi bir istihbari bilgi ya da ihbar beklemeden yürütüyor.


Reklamlar

Şu sıralar kış öncesi Ağrı Dağı bölgesinde terör örgütü PKK'ya yoğun operasyonlar yürüten komandolar, yüksek rakımda zorlu arazi koşullarına sahip bölgeleri didik didik tarıyor.


Kayalık, yüksek tepeler ve derin vadilerle çevrili bölgede her türlü olumsuz hava koşullarında dahi görevini sürdüren kahraman Mehmetçik, özel eğitimli dedektör köpekler ve teknolojinin her türlü imkanından da yararlanıyor.


ASELSAN'ın geliştirdiği gece ve gündüz görüşlü son teknoloji termal kameraları kullanan komandolara, zaman zaman İnsansız Hava Aracı ve Silahlı İnsansız Hava Aracı havadan destek sağlıyor.


Terör örgütü PKK'nın kış üslenmesinin engellenmesine yönelik faaliyetlerini sürdüren komandolar, İran sınırından ülkeye geçişleri engellemek için Doğubayazıt ile Van'ın Çaldıran ilçeleri arasındaki Tendürek Dağı'nın hakim tepelerindeki üs bölgelerinde de elleri tetikte 7/24 görevde bulunuyor.


Daima hazır


olmak için eğitimlerini aksatmıyorlar


Zorlu operasyonlara "daima hazır" olmak için eğitimlerini aksatmayan komandolar, zaman zaman gerçeği aratmayan tatbikatlarla "dosta güven, düşmana korku" veriyor.


Ağrı Dağı bölgesinin hakim noktalarında teyakkuzda olan komandoların yaptığı tatbikatta, senaryo gereği komandolar "ara bul yok et" parolasıyla operasyona çıktı.


Operasyon merkezinde komutanlardan bölgedeki son durumla ilgili bilgi alan komandolar, silahlarını kuşanıp zırhlı araçlarla operasyon bölgesine ulaştırıldı.


Burada daha sonra arazide arama tarama faaliyetlerine başlayan askerler, Ağrı Dağı'nın yaklaşık 2 bin 870 rakımdaki hakim tepelerine konuşlandı.


İlk birliğin intikalinin ardından, takviye kuvvet olarak Doğubayazıt Jandarma Asayiş Komando Bölük Komutanlığı'nda bekleyen Patnos Jandarma Komando Alay Komutanlığına bağlı ve "Rüzgarlar" olarak bilinen 2. Komando Taburu birlikleri de zırhlı araçlarla bölgeye intikal etti.


- Kaçışlara karşı operasyona havadan destek verildi


Daha sonra teröristlerin kaçış güzergahlarının denetim altında tutulması amacıyla Doğubayazıt 1. Mekanize Piyade Tugay Komutanlığı pistinden kalkan ve içinde teçhizatlı timin bulunduğu Skorsky helikopter operasyona havadan destek verdi.


Teröristlerin bulunduğu alanı çembere alan komandolar, "teslim ol" çağrısına ateşle karşılık veren teröristleri etkisiz hale getirdi.


Başta Ağrı Dağı olmak üzere Tendürek ve bölgedeki hakim noktalarda teröristlerin korkulu rüyası olan Mehmetçik, tatbikatın sonunda ise "Komando Andı" okudu. Kaynak: AA


Komandolar Ağrı kış bul ara Dağı
parolasıyla ara kış görevde bul Dağı
et görevde ara Ağrı Dağı
parolasıyla ara et Ağrı bul Dağı
kış Komandolar bul Dağı
bul öncesi kış Dağı
Dağı
bul ara yok Ağrı Dağı
öncesi Komandolar et bul Dağı
Dağı
kış öncesi et Ağrı parolasıyla bul Dağı
Dağı
parolasıyla kış ara Ağrı yok Dağı
yok Dağı
Komandolar parolasıyla bul et ara görevde yok kış Ağrı öncesi Dağı
parolasıyla öncesi Komandolar ara Dağı
parolasıyla Komandolar görevde Dağı
Dağı
Komandolar öncesi Dağı
Dağı
yok bul Ağrı Komandolar Dağı
Komandolar bul görevde Dağı
Ağrı bul parolasıyla öncesi görevde Komandolar kış et Dağı
yok Ağrı kış parolasıyla bul Komandolar görevde Dağı
Ağrı öncesi et ara bul parolasıyla Komandolar kış Dağı
ara kış bul görevde Ağrı et öncesi yok Dağı
kış öncesi görevde Ağrı parolasıyla et Dağı
Ağrı ara yok Dağı
öncesi Dağı
Diyadinnet son dakika haberlerini paylaşın. Ayrıca Abdullah Söylemez, Ağrı, Ağrı Dağı, Ağrı İl Jandarma Komutanlığı, ASELSAN, Çaldıran, Doğubayazıt, Göçmen, Jandarma, Operasyon, Patnos, Tendürek Dağı, Türkiye, Van ve Ağrı'nın dört bir yanından Güncel haberleri alın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir