Reklamlar
Ekonomi

Koç Topluluğu çalışanları hackathonda yarışacak

Koç Holding İnsan Kaynakları Direktörü Umut Günal:
- "Koçlular İşini Baştan Tasarlıyor sloganıyla topluluk şirketlerimizde gerçekleştireceğimiz hackathon serisini, yenilikçi, etki gücü yüksek, işe değer katacak fikirlerin geliştirileceği, çalışma arkadaşlarımızın yeni yetkinlikler kazanmalarına katkı sağlayacak önemli bir inisiyatif olarak görüyoruz"

İSTANBUL - Forbes'in yayınladığı "Dünyanın En İyi İşverenleri" listesinde Türkiye'den seçilen şirketler arasında birinci sırada yer alarak son 6 yıldır Türkiye'yi temsil eden Koç Holding, "Koçlular işini baştan tasarlıyor" sloganıyla ilk defa Koç Topluluğu'na yayılacak bir hackathon serisi başlatıyor.


Koç Holding'den yapılan açıklamaya göre, KoçSistem ve Microsoft iş birliği ile gerçekleştirilecek hackathon serisinde, Koç Topluluğu çalışanları küresel trendler arasında yer alan düşük kod platformlarından faydalanacak. Hiç kod kullanmadan veya çok az kod kullanarak uygulama geliştirmeye imkan veren düşük kod platformları sayesinde farklı fonksiyonlardan, hem sahadaki hem de ofisteki Koç Topluluğu çalışanları, mevcut iş süreçlerinin dijitalleşmesine uygun çözümler üzerinde çalışabilecek.


Reklamlar

3'er günlük hackathonların tamamlanması için 1 yıllık süre belirledik


Açıklamada görüşlerine yer verilen Koç Holding İnsan Kaynakları Direktörü Umut Günal, Dijital dönüşüm tüm hızıyla devam ederken, otomasyon, yapay zeka ve tüm dijital teknolojilerle birlikte yeni iş alanlarının ortaya çıktığını, çalışma modelleri ve başarılı olmak için gereken yetkinliklerin de sürekli değiştiğini bildirdi.


Bu anlayışla çalışma arkadaşlarının gelişimini destekleyerek onları geleceğe hazırlamak amacıyla eğitim gelişim alanındaki yatırımlarını sürdürdüklerini belirten Günal sözlerini şöyle sürdürdü:


"Koçlular İşini Baştan Tasarlıyor sloganıyla topluluk şirketlerimizde gerçekleştireceğimiz bu hackathon serisini, yenilikçi, etki gücü yüksek, işe değer katacak fikirlerin geliştirileceği, çalışma arkadaşlarımızın yeni yetkinlikler kazanmalarına katkı sağlayacak önemli bir inisiyatif olarak görüyoruz. Topluluk şirketlerimizde ayrı ayrı düzenleyeceğimiz ve 1.000'e yakın çalışma arkadaşımızın katılımını hedeflediğimiz 3'er günlük hackathonların tamamlanması için 1 yıllık süre belirledik.


Topluluğumuzun içerisinde bulunduğu dijital dönüşümü daha da hızlandırmayı amaçladığımız hackathon etkinliklerimiz, aynı zamanda değişime liderlik eden bir kültür oluşturma hedefimizle de örtüşüyor. Koç Holding Bilgi Teknolojileri Koordinatörlüğü iş birliğiyle yürüttüğümüz hackathon sürecini yazılım deneyimi ve kod bilgisi gerektirmeksizin tüm çalışma arkadaşlarımızın teknolojiden faydalanarak yeni fikirler üzerinde, danışmanlar ile birlikte çalışabilecekleri şekilde kurguladık. Hackathonları, AR-GE'den iletişime, satıştan üretime çalıştıkları fonksiyondan bağımsız olarak, hem ofis hem de sahadaki tüm çalışma arkadaşlarımızın yenilikçi fikirleriyle katılabilecekleri şekilde düzenliyoruz" Kaynak: AA


Koç Topluluğu çalışanları hackathonda yarışacak1
Diyadinnet son dakika haberlerini paylaşın. Ayrıca Honda, Koç Holding, KoçSistem, Microsoft, Türkiye ve Türkiye'nin dört bir yanından Ekonomi haberleri alın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir