Kırmızı kategoride olan Ağrı'da mobil aşı stantları ilgi görüyor

Kırmızı kategoride olan Ağrı'da mobil aşı stantları ilgi görüyor

Renk haritasına göre kırmızı kategoride olan Ağrı'da İl Sağlık Müdürlüğü koordinasyonunda Toplum Sağlığı Merkezi personelleri tarafından mobil aşı standı kuruldu.

Renk haritasına göre kırmızı kategoride olan Ağrı'da İl Sağlık Müdürlüğü koordinasyonunda Toplum Sağlığı Merkezi personelleri tarafından mobil aşı standı kuruldu.

AĞRI - Korona vakalarında 100 sınırını aşması nedeniyle renk haritasına göre kırmızı kategoride yer alan Ağrı'da birçok noktada mobil aşı stantları kuruldu. Tam hız devam edem aşılama sürecinde vatandaşlar sistem üzerinden kontrolleri yapıldıktan sonra 1 ve 2. doz aşıları yapılmak üzere stantlara gelirken, randevusuz aşı stantları vatandaşlar tarafından yoğun ilgi gördü.

"Ne kadar zor olduğunu bir ben bilirim, bir Allah bilir"

İkinci doz aşısını yaptırmak üzere mobil aşı standına gelen Ahmet Tanışır, "Herkes aşı olsa çok iyi olur. Ben memnunum aşıdan. Çok önemli, çünkü ben koronaya yakalandım. 14 gün karantinada kaldım. Ne kadar zor olduğunu bir ben bilirim, bir Allah bilir" dedi.

Toplum Sağlığı Merkezi'nde görevli Dr. Adnan Ataş, mobil aşı uygulama noktaları sayesinde aşılamada artış olduğunu ve buna bağlı olarak vakalarda düşüş yaşanmasını öngördüklerini söyleyerek, "Stantlarda dördüncü günümüzde bütün vatandaşlarımızı hızlı bir şekilde aşı olmaya davet ediyoruz. Bu çadırla birlikte aşılamamız yüksek bir orana ulaştı. Vakaların artışını bu şekilde önlemeyi düşünüyoruz. Çadırlarımızda günlük ortalama 200 aşı yapıyoruz. Bunun daha fazlasını yapabiliriz. Gelenlerin aşılarını bekletmeden yapıyoruz" şeklinde konuştu.Kaynak:İHA

Kırmızı kategoride olan Ağrı'da mobil aşı stantları ilgi görüyor1

Kırmızı kategoride olan Ağrı da mobil aşı stantları ilgi görüyor2

Kırmızı kategoride olan Ağrı da mobil aşı stantları ilgi görüyor3

Kırmızı kategoride olan Ağrı da mobil aşı stantları ilgi görüyor4

Kırmızı kategoride olan Ağrı da mobil aşı stantları ilgi görüyor5

Kırmızı kategoride olan Ağrı da mobil aşı stantları ilgi görüyor6

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA) tarafından geçilen tüm Ağrı haberleri, bu bölümde Diyadinnet.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından yayınlanan şekilde yer almaktadır. Ağrı Haberleri alanında yer alan bu haberlerin tümünün hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.

Paylaşmak İstermisin?

Yorum Ekle