Kaymakam Balcı, Diyadin’e Yeni Atanan Öğretmenlerle Bir Araya Geldi

Kaymakam Balcı, Diyadin’e Yeni Atanan Öğretmenlerle Bir Araya Geldi

Diyadin Mesleki Teknik ve Anadolu Lisesi'nde, sosyal mesafe kurallarına riayet edilerek düzenlenen toplantıya Diyadin Kaymakamı Alper Balcı, İlçe Milli Eğitim Müdürü Atilla Aslan ve aday öğretmenler katıldı.

AĞRIDiyadin Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Alper Balcı, 2020-2021 eğitim öğretim yılında ataması yapılan öğretmenlerle bir araya geldi.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Türkiye genelinde uygulanan, yeni atanan öğretmenlere uyum semineri Diyadin Mesleki Teknik ve Anadolu Lisesi konferans salonunda düzenlendi. Seminere katılan Kaymakam Balcı ve Diyadin İlçe Milli Eğitim Müdürü Atilla Aslan, yeni atanan öğretmenleri tebrik ederek yeni görevlerinde başarılar diledi.

Kaymakam Balcı burada yaptığı konuşmada "Çocukların gelişmelerinde ve topluma faydalı bireyler hâline gelmelerinde eğitimin önemi büyüktür. Bu nedenle eğitim öğretim hizmetlerinin sunulmasında görev alan öğretmenlere büyük görevler düşmektedir. Öğrencilerine faydalı bir eğitim öğretim hizmeti sağlamak isteyen bir öğretmen öncelikle mesleğine karşı sevgi, saygı ve fedakârlık beslemelidir. Mesleği ile ilgili olarak ön yargıları ve kaygıları olan bir öğretmen, öğrencilerine karşı verimli olması düşünülemez. Bu nedenle öğretmenlerimizin kariyer planlamaları yapmaları ve belirledikleri hedefler doğrultusunda çalışmalarını sürdürmelidir" dedi.

Kaymakam Alper Balcı'nın konuşmasının ardından öğretmenlere çeşitli konularla ilgili görsel sunum yapıldı.

Yorum Ekle