Kaymakam Aslan belediye çalışmalarını denetledi

Kaymakam Aslan belediye çalışmalarını denetledi

VAN - İpekyolu Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Sinan Aslan, Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerince yapılan çalışmaları denetledi.

VAN - İpekyolu Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Sinan Aslan, Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerince yapılan çalışmaları denetledi.

Belediyeden yapılan açıklamaya göre, Selimbey si Yoğurtçuoğlu Sokakta yapılan çalışmalar hakkında yetkililerden bilgi alan Aslan, belediye ekiplerinin kentin bir çok noktasında çalışma yürüttüğünü söyledi.

Yapılan çalışmalar sırasında vatandaşların da bilgilendirilmesi gerektiğini ifade eden Aslan, şöyle konuştu:

"Yoğurtçuoğlu sokakta kaldırımın çok dar olduğu hatta hiç olmadığı yerler var. Hemşerilerimiz bunun bizden kaynaklandığını zannediyor. Oysa burada yola terkin olmadığı için ya da vatandaş rıza göstermediği için bu olumsuz durum yaşanıyor. Belediyede çalışan arkadaşlarımızla bunu vatandaşlarımıza anlatmamız gerekiyor. Bakıyorlar 2 metrelik kaldırım 30 ya da 50 santimetreye düşmüş, zannediyorlar bunu belediye olarak biz yapıyoruz. Kesinlikle bizden kaynaklı bir durum yok. Bazı yerlerde vatandaşlarımızı ikna edip çalışmalar yapacağız. Çalışma yapamayacağımız yerlerde ise vatandaşı doğru bilgilendireceğiz. Bütün İpekyolu'na hizmet götürmek için çalışıyoruz. Hedeflerimiz var. Güzel bir İpekyolu için herkes çaba göstermeli."

- İran Çarşısı esnafını ziyaret etti

Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Aslan, daha sonra Şerefiye Mahallesi'nde bulunan İran Çarşısı esnafını ziyaret etti.

Esnafla sohbet eden, sıkıntılarını dinleyen Aslan, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle zorlu bir süreçten geçtiklerini söyledi.

El birliğiyle bu süreci atlatacaklarına inandığını aktaran Aslan, "Gelecek yıl umarım işlerimizin, kazançlarımızın bol olacağı bir yıl olacak. Taleplerinizi, problemlerinizi, sorunlarınızı dinlemek istedik o yüzden buradayız. İran Çarşısı ile ilgili Plan Proje Müdürlüğümüz bir çalışma yapsın, teknik birimdeki arkadaşlarımız da burayı incelesin. Ne yapabiliriz bunu ortaya koyalım." dedi.

Ziyaretten duydukları memnuniyeti dile getiren çarşı esnafı da iş yerlerinin yenilenmesini ve modern bir görünüme kavuşturulmasını talep etti.Kaynak:AA


Yorum Ekle