Kartalkaya Kayak Merkezi

Son dakika Kartalkaya Kayak Merkezi haberlerini buradan takip edebilirsiniz. En son ve yeni güncel Kartalkaya Kayak Merkezi haberleri anında bu sayfada bulunmaktadır.

Kartalkaya Kayak Merkezi
Kartalkaya Kayak Merkezi

Türkiye'nin önemli kış turizm merkezlerinden Kartalkaya Kayak Merkezi, kar kalitesiyle yerli ve yabancı tatilcilerin tercihi oluyor. Nerede? D-100 kara yolu ve Anadolu Otoyolu'ndan ulaşım sağlayabilirsiniz. Kartalkaya kayak merkezi Karadeniz bölgesinin bolu ilinin sınırları içerinde bulunmaktadır. Kayak merkezine gitmek isteyen tatilcileri, karla kaplı çam ağaçları ve eşsiz manzaraları ile yayla evleri karşılıyor. Tatilciler güzergah boyunca mola vererek, doğanın kendilerine sunduğu güzel görüntüleri fotoğraflayabiliyor.

Kayak Merkezine Nasıl Gidilir?

Henüz bir havalimanı bulunmayan Bolu'ya otobüs ya da özel araç yolculuğu ile ulaşılabilmektedir. Bolu kent merkezine 35, İstanbul'dan 263, Ankara'dan 186, Bursa'dan 285, Kocaeli'nden 205 ve İzmir'den 645 km uzaklıkta konumlanan Kartalkaya Kayak Merkezi'ne bulunduğunuz kentten araba ile keyifli bir şekilde gidebilirsiniz.

Kartalkaya kayak merkezi otelleri

Kayak merkezinde beş yıldızlı toplam 2 bin yatak kapasiteli 5 otel bulunmaktadır. Oteller, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında yüzde 70 dolulukla tatilcilere hizmet veriyor. Tatilciler otellerin girişinde görevliler tarafından karşılanmaktadır. Tatilcilerin Hayat Eve Sığar (HES) kodları kontrol ediliyor ve ateşleri ölçülüyor. Otellerde tatilcilerin yoğun olarak kullandığı alanlarda sık sık dezenfeksiyon çalışması yapılıyor.

Günübirlik tatilciler de Kartalkaya Kayak Merkezi bölgesinde sunulan imkanlardan yararlanabiliyor.

Toplam uzunluğu 75 kilometre olan 25 pistte doyasıya kayak imkanı

Kartalkaya'yı tercih eden yerli ve yabancı tatilciler, kar kalınlığının 2 metreyi bulduğu dağların zirvesinden başlayan ve kristal kar kalitesinde toplam uzunluğu 75 kilometre olan 25 pistte doyasıya kayak ve snowboard yapabiliyor.

Kartalkaya Kayak Merkezi bölgesinde gün boyunca pistlerde vakit geçiren tatilciler, oteller tarafından özel olarak aydınlatılmış pistlerde gece de kış sporları yapma imkanı bulunmaktadır.

Kayağa yeni başlayanlara ve çocuklara ise otellerin yakınlarında bulunan pistlerde uzmanlar eşliğinde eğitimler veriliyor. Yaklaşık 4-5 saat süren eğitimlerin ardından çocuklar ve acemi kayakçılar da kayak yapma imkanı buluyor.

Kartalkaya Kayak Merkezi bölgesinde 75 ağaçta hayat kurtaran butonlar var

Kayak merkezinde bulunan pistlerde sis ve yoğun kar yağışı nedeniyle kayak ve snowboard yaparken kaybolma ihtimali bulunan tatilciler için bölgede Jandarma Arama Kurtarma (JAK) timleri görev yapıyor.

Ayrıca merkezin 5 bölgesindeki 75 ağaçta "acil çağrı butonu" yer alıyor.

Pisten çıkarak kaybolan tatilci, ağaçların üzerindeki butonlara bastığında, frekansı ile karakolda bulunan bilgisayar sistemine çağrı düşüyor.

JAK timleri, yerini sistem üzerinden belirledikleri tatilciyi, kar motorları ile kurtarıyor.

Son Dakika Kartalkaya Kayak Merkezi Haberleri

Bu Sayfaya Emoji İle Tepki Ver!

Kategoriye Ait Diğer Sayfalar

Paylaşmak İstermisin?