Kars, Tunceli, Ardahan ve Ağrı'daki köy okullarında yüz yüze eğitime başlandı

Kars, Tunceli, Ardahan ve Ağrı'daki köy okullarında yüz yüze eğitime başlandı

Ardahan İl Milli Eğitim Müdürü Erhan Bulut, okulların yeniden açılması dolayısıyla gece heyecandan uyuyamadığını söyleyen 4. sınıf öğrencisi Ahmet Eren Çoban'ın sevincine ortak oldu

KARS - Kademeli yüz yüze eğitime geçiş kapsamında Kars, Ağrı, Ardahan ve Tunceli'deki köy okullarında ders zili çaldı.

Doğu Anadolu Bölgesi'ndeki illerin merkez ve ilçelerine bağlı köy ile beldelerde bulunan okullarda, yarı yıl tatili sona ermesiyle yüz yüze eğitim Kovid-19 tedbirleri alınarak başladı.

Kars'ta merkeze bağlı Dikme köyü Hacı Yasemen Yılmazel Ortaokulu'nda İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından sosyal mesafeye dikkat ederek dersliklere geçen öğrenciler, dersbaşı yapmanın heyecanını yaşadı.

İl Milli Eğitim Müdürü Aydın Acay'da, yüz yüze eğitime başlanılan Akbaba, Esenyazı, Kocabahçe, Verimli Aslanizi, köylerindeki okulları ziyaret ederek öğrencilere başarılar diledi.

Okullarda tüm tedbirlerin alındığını ifade eden Acay, "İlimizde yüz yüze eğitim başlayan okullarda, Milli Eğitim Bakanlığının yayınladığı 'Eğitim Kurumlarında Hijyen Şartlarının Geliştirilmesi, Enfeksiyon Önleme ve Kontrol Klavuzu' uyarınca gerekli tüm önlemler alınmıştır." dedi.

- 'da ilk ders zilini Vali Varol çaldı

Ağrı'da da yüz yüze eğitime başlanan Karasu İlkokulunu ziyaret eden Vali Osman Varol, ilk ders zilini çaldı.

Vali Varol, ellerinde Türk bayrakları ve çiçeklerle kendisini karşılayan öğrencilerle sınıflarında bir araya gelerek sohbet etti.

Yeni dönemin sağlıkla ve başarıyla geçmesi temennisinde bulunarak öğrencilere çeşitli hediyeler veren Varol, yeni yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınına dikkat edilmesi konusunda öğrencilere uyarılarda bulundu.

- Ardahan'da öğrenciler okullarının açılmasına çok sevindi

Ardahan'da İl Milli Eğitim Müdürü Erhan Bulut, yüz yüze eğitime başlayan merkeze bağlı Bağdeşen köyündeki Şehit Er İnan Akçam İlkokulunda öğrenci ve öğretmenlerle bir araya geldi.

Okulların yeniden açılması dolayısıyla gece heyecandan uyuyamadığını söyleyen 4. sınıf öğrencisi Ahmet Eren Çoban'ın sevincine ortak olan Bulut, bu ve benzeri durumları bugün çok gördüklerini söyledi. Bulut, "İşte bu heyecan bizi sevindiriyor. Eğitim camiamız için son derece önemli. Öğrenci ve öğretmenlerin bu aşk ve şevki bizi de motive ediyor. Şu an çok mutlu oldum." ifadelerini kullandı.

- Tunceli'de 1652 öğrenci dersbaşı yaptı

Tunceli'de köy okullarında yüz yüze eğitime geçilmesiyle 1652 öğrenci ders başı yaptı.

Bu kapsamda, Vali Mehmet Ali Özkan da Mazgirt ilçesindeki Göktepe İlkokulu ve Ortaokulunu ziyaret etti.

Okul bahçesinde idareci ve öğrenciler tarafından karşılanan Özkan, daha sonra sınıfları gezerek yüz yüze eğitime başlayan öğrenci ve öğretmenlerle görüştü.

Vali Özkan, gazetecilere yaptığı açıklamada, öğrencilerin okulla buluşmasının uzun zamandır bekledikleri bir durum olduğunu söyledi.

Tüm Türkiye'de olduğu gibi Tunceli'de de eğitim-öğretim faaliyetlerinin başladığını belirten Özkan, "Tabi eğitim öğretimin devam etmesi, sürekli olması ve hatta sosyal hayatında süreklilik arz etmesi için üç koşulumuz var. Maske, mesafe ve hijyen ya da temizlik diyoruz. Tüm vatandaşlarımızın bu kurallara uyması, bu kurallara riayet etmesi bizler açısından son derece önemli." diye konuştu.

Ziyarette, Mazgirt Kaymakamı Muhammed Şahin, Mazgirt Belediye Başkanı Murat Becerikli, İl Milli Eğitim Müdürü Gürsel Ekmekci ve kurum amirleri de hazır bulundu.Kaynak:AA

TUNCELİ - Köy okullarında yüz yüze eğitime başlandı1

Etiketler: Ağrı, Ardahan, EĞİTİM, Kars, köy, okul, yüz yüze.

Yorum Ekle