Kale'de Hayat Boyu Öğrenme Semineri sürüyor

26 Ağustos 2021 Perşembe, 15:11 | Son güncelleme:
Kale'de Hayat Boyu Öğrenme Semineri sürüyor

MALATYA - Kale ilçesinde, Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünce muhtarlara hayat boyu öğrenme faaliyetleri hakkında seminer verildi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Recep Bulut, İzollu Ortaokulunun Salonundaki toplantıda, hayat boyu öğrenme faaliyetlerinin hayatın her alanında farklı öğrenim ve yaş seviyelerindeki bireylerin istihdam edilebilirliklerini artırmak, sosyal-kültürel gelişimlerini sağlamak amacıyla beceri ve yeterliliklerini geliştirerek öğrenmeye erişimlerini arttırmak ve öğrenen bireyden öğrenen topluma gitmek üzere düzenlendiğini söyledi.

Bilginin daha geniş kitleler tarafından paylaşılmasının eğitimde fırsat eşitliğine ve sosyal adalete katkı sağlayacağını dile getiren Bulut, hayat boyu öğrenme faaliyetlerinin geniş kitlelere ulaşması ile toplumda hayat boyu öğrenme kültürü ve farkındalığının oluşacağını belirtti.

İlçe Halk Eğitim Merkezi Müdürü Aziz Ayaz ise ilçede ikamet eden vatandaşlara yönelik bahçecilik, hayvan yetiştiriciliği, hayvan sağlığı, gıda ve tarım teknolojileri, sığır yetiştiriciliği, koyun yetiştiriciliği, arıcılık, meyvecilik, sebze yetiştiriciliği, mantar yetiştiriciliği, ağaç ve bağ budaması ve peynir üretimi ile ilgili kursların talepler doğrultusunda açılacağını kaydetti.

Seminere İlçe Tarım ve Orman Müdürü Aytaç Doğruyol ve şube müdürleri katıldı.Kaynak:AA

Kale'de Hayat Boyu Öğrenme Semineri sürüyor1

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA) tarafından geçilen tüm Malatya haberleri, bu bölümde Diyadinnet.com editörlerinin hiçbir editoryal müdahalesi olmadan otomatik olarak ajans kanallarından yayınlanan şekilde yer almaktadır. Malatya Haberleri alanında yer alan bu haberlerin tümünün hukuki muhatabı haberi geçen ajanslardır.

ETİKET: Hayat Boyu Öğrenme, kale, Recep Bulut, seminer.

Yorum Ekle