Kadir Ekinci

Kadir Ekinci haber ile ilgili bütün haberleri, ayrıca Kadir Ekinci'nin en son dakika haber, durum ve gelişmelerini bu sayfadan takip edebilirsiniz.

Kadir Ekinci

Bingöl Valisi Kadir Ekinci kimdir? Yozgatlı olup 1974 Yılında Yozgat'ın Sorgun ilçesinde doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini Sorgun’da tamamladı. Vali Ekinci, Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nden 1998 yılında mezun oldu. 1998-1999 yılları arasında İzmit’te askerlik görevini tamamladı. Bingöl Valisi Kadir Ekinci, 2000 yılında Kaymakamlık mesleğine Sivas Kaymakam Adayı olarak başladı. İl stajının ardından, Hafik’te Kaymakam Refikliği stajını bitirdi. Mülkiye Teftiş Stajını tamamladıktan sonra Milli Güvenlik Kurulunca düzenlenen Kamu Diplomasisi kursuna katıldı.

Tümünü Göster

Orta Doğu Teknik Üniversitesi'nin (ODTÜ) Yabancı Diller Yüksekokulu tarafından düzenlenen yabancı dil kursunun ardından, Konya (Emirgazi) ve Çankırı (Eldivan) Kaymakam Vekilliği görevlerinde bulundu. Kadir Ekinci, Londra'da yabancı dil eğitimini tamamlayarak yurda dönen Ekinci, 88. Dönem Kaymakamlık kursuna katıldı.

  • 2004 yılında Sivas (Koyulhisar) Kaymakamlığı'nda göreve başlayan Ekinci daha sonra
  • Sivas (Gölova) Kaymakamlığı,
  • Sivas Vali Yardımcılığı,
  • Samsun (19 Mayıs) Kaymakamlığı ve
  • Gazipaşa Kaymakamlığı görevlerinde bulundu.

Ankara Beypazarı Kaymakamı iken 26.10.2018 tarihli Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Bingöl'e Vali olarak atanan EKİNCİ 05.11.2018 tarihinde ilimizdeki görevine başlamıştır. Vali Ekinci evli ve dört çocuk babasıdır.