Göğüs Ağrısına Ne İyi Gelir

Göğüs Ağrısına Ne İyi Gelir

Göğüs ağrısı kalbin yeteri kadar oksijen alamadığı durumlarda meydana gelir. Kalbe oksijen damarlar yoluyla kan içinde taşınır.

Damarların tıkanması sonucunda veya kandaki alyuvar hücrelerinin yetersiz kalması durumunda kalbe yeterli derecede oksijen taşınmaz. Bu nedenle göğüs bölgesinde ağrı oluşabilir.

Göğüs ağrıları kollara, boyundan omuzlara uzanan yanma hissi veren bir ağrıdır. Göğüs ağrısı bıçak batması gibi de hissedilebilir. Göğüs ağrıları genelde stresten, aşırı yağlı yemekten veya hava değişiminden kaynaklanır. Göğüs ağrıları hafife alınmamalı mutlaka alanında uzman bir doktora gidilmelidir.

Göğüs ağrısına ne iyi gelir?

Doktora gitmekle beraber hangi bitkiler kullanılmalıdır? Göğüs ağrısı için bir bardak kaynar suyun içine bir tatlı kaşığı adasoğanı çayı koyun. Üstünü kapatıp 10 demlendikten sonra birkaç damla limon sıkarak çayınızı içebilirsiniz.

Adasoğanından çay yapılabildiği gibi göğüs ağrıları için macun yapılarak da kullanılabilir. Yarım kilo balın içine 3 yemek kaşığı adasoğanını güzelce havanda dövdükten sonra balın içine karıştırın. Hazırladığınız macundan günde iki defa sabah ve akşam olmak üzere bir tatlı kaşığı tüketin.

Göğüs ağrısına ne iyi gelir? sorusuna hepimizin çok iyi bildiği bal ve karabiber karışımı diye cevap verebiliriz. Göğüs ağrısı soğuktan olmuş ise bir kase balın içine iki tatlı kaşığı karabiber koyup güzelce karıştırın.

Macun kıvamına getirdikten sonra elde ettiğiniz karışımdan göğüs bölgesine güzelce sürün. Üzerini streç poşetle kapatın. 2 saat beklettikten sonra göğüs bölgesini yıkayın. Ancak bu karışım çocuklara ve bebeklere yapılmamalıdır.

Göğüs ağrılarından kurtulmak için beslenme düzeninde değişiklikler yapmak gerekir. Kalp dostu gıdaları hayatımıza dahil etmek gerekir. Örneğin ceviz en az günde 3 adet kabuklu ceviz tüketin. Ceviz içeriğindeki omega-3 nedeniyle beyne iyi geldiği gibi kalp koruyucu bir besindir.

Cevizi yedikten sonra kabuklarını atmayın. Ceviz kabuklarını kaynatıp saçlarınızı bu su ile yıkayın. Ceviz kabukları, yıpranmış saçlarınızı onarır ve saçlarınızın daha canlı görünmesini sağlar.

Göğüs ağrıları için bitkilerden destek alırken mutlaka doktorunuza danışın. Doktorunuzun uygun gördüğü bitkileri doktorunuzun önerdiği şekilde kullanın. Sağlığınızı riske atmayın.

Lütfen bu yazıya puan verin!
606 kişi puan verdi. Ortalama puan: 8
Yorum Ekle