Dudak Dolgunlaştıran Öneriler

Dudak Dolgunlaştıran Öneriler

Eğer dolgun ve kalın görünen dudaklara sahip olmak isteyenlerdenseniz çeşitli makyaj hileleri ve dudak dolgunlaştıran tariflerden yararlanabilirsiniz.

Doğal yöntemler aracılığı ile kısa zaman da hayalini kurduğunuz dudaklara sahip olabilirsiniz.

Dudak Dolgunlaştıran Makyaj:

Dudak dolgunlaştıran makyaj uygulamasında en önemli adım ruj renginin seçimidir. Dudaklarınızın kalın görünmesini sağlamak adına açık renk tonlarına ev sahipliği yapan ruj platformundan yararlanabilirsiniz.

Eğer koyu renk tonlarına sahip ruj modellerini tercih ederseniz dudaklarınız olduğundan daha ince görünecektir. Ruj uygulaması sonrasında dudaklara ince bir tabaka halinde pudra sürülmesi gerekmektedir.

Bu adım hem rujun kalıcılığını artıracak hem de dudaklarınızın daha dolgun görünüme sahip olmasını destekleyecektir. Ruj kullanımı sonrasında dudaklarınızı daha belirgin bir hale getirmek için dudak kalemlerinden yararlanabilirsiniz.

Özellikle dudak kalemini üst dudaklara sürmelisiniz. Üst dudaklara uygulanan dudak kalemi, dudaklarınızın olduğundan daha kalın görünmesi adına büyük önem taşımaktadır.

Dudakları dolgun gösteren hilelerden biri de dudak parlatıcılarıdır. Şeffaf renk tonlarına ev sahipliği yapan dudak parlatıcılarından yararlanarak kalın ve dolgun görünen dudaklara sahip olabilirsiniz.

Yine aynı şekilde parlatıcı kullanımı öncesinde dudak kalemlerinden de yararlanabilirsiniz.

Dudak Dolgunlaştıran Maske

  • 1 yemek kaşığı tuz
  • 1 yemek kaşığı şeker
  • 1 yemek kaşığı zeytinyağı
  • 1 çay kaşığı limon suyu

Maske tarifi için tüm malzemeleri birbiri ile harmanlayalım ve diş fırçası aracılığı ile dudaklarımıza sürelim.

Lütfen bu yazıya puan verin!
0 kişi puan verdi. Ortalama puan: 0
Yorum Ekle