Gömlek Nasıl Temizlenir

Gömlek Nasıl Temizlenir

Günlük koşuşturmadan, sıcak havadan ya da hastalık sebebi ile çok terleyen kişilerin koltuk altı bölgelerinde ter lekeleri oluşur.

Açık renkteki gömleklerde daha çok belirgin olan terleme sonucu oluşan lekeler yüzünden güzelim tişörtlerinizi elbisenizi, gömlek veya bluzlarınızı atmak zorunda kalabilirsiniz. Gömlekler nasıl temizlenir sorununu çözmek için size bir kaç önerimiz olacak.

Koltuk altı ya da diğer yerlerde oluşan ter lekelerini çıkarmak için lekeli kısmi bir süre ılık sirkeli suya batırıp bekletmelisiniz. Kir lekeleri çözülmeye başlayınca normal şekilde yıkayıp ter lekesi olan bölgenin temizlendiğini göreceksiniz.

Başka bir yöntem ise oksijenli su ile lekeyi ovalayarak çıkarabilirsiniz. Ovalama işlemin ardından bol su ile durulayabilirsiniz. Yün kazak gibi yünlü kıyafetlerden ter lekesini çıkartmak için bol tuzlu su ile yıkamalısınız.

Kullandığımız ter önleyici deodorantlar yüzünden beyaz kıyafetlerimizin koltuk altlarında sarı lekeler oluşur ve yıkamakla da geçmez. Aşağıdaki tarif sayesinde bu lekeleri çıkarmak düşündüğünüzden daha kolay olacaktır.

Bir bardak sirkenin içine yarım bardak karbonat, bir kaşık tuz ve bir kaşık oksijenli su ekleyip bu karışımı öncelikle beyaz gömleğinizdeki kirli bölgeye sürerek bekletmelisiniz ardından bol su ile durulayınız.

20 gömleğinizi bir bardak sirke ve yarım kova ılık suda bekletin. Bu tarifimizle de gömlekler nasıl temizlenir sorusu cevabını bulmuştur.

Artık iç rahatlığıyla gömleğinizi diğer beyaz kıyafetlerinizle birlikte çamaşır makinesinde yıkayabilirsiniz. Kuruduğunda lekenin yok olduğunu göreceksiniz.

Lütfen bu yazıya puan verin!
0 kişi puan verdi. Ortalama puan: 0
Yorum Ekle