Genç Gösteren Makyaj Yapımı

Genç Gösteren Makyaj Yapımı

Yaş ilerledikçe herkesin vücudunda olduğu gibi yüzünde de bir takım değişiklikler meydana gelir.

Kadınların en büyük kâbusu olan bu değişimler karşısında korkmaya aslında hiç gerek yok.

Zira birkaç küçük makyaj hilesi ile tüm bu değişikliklerin üstesinden gelmek mümkündür. İşte daha genç gösteren makyaj yapımı!

Makyaja başlamadan önce ilk olarak cildi temizlemek çok önemlidir. Çünkü cildinizi temizlemediğiniz takdirde yaşlı görünmekten ziyade cildinizde leke leke görünümler oluşacaktır.

Ayrıca cildi temizledikten sonra nemlendirici kullanmak da çok önemlidir.

İkinci olarak fondöten seçimlerinizde daha sarımsı tonlar seçmeniz sizi olduğunuzdan genç gösterecektir. Çünkü sarı tonları sıcak renklerden olduğu için ciltte bir sıcaklık oluşturarak genç bir görünüm sergileyecektir.

Öte yandan fondöteni cildinize uygularken mutlaka nemlendirilmiş bir sünger kullanın. Ve fondöteni bir anda sürmek yerine az az ve yedire yedire uygulayın.

Toz ürünler cildi yaşlı gösteren ürünledir. Bu sebeple fırça kullanımına yol açmayan kremsi, jel ya da likit ürünleri kullanmaya özen gösterin.

Yaş ilerledikçe kaybedilen kilolara bağlı olarak yüzde de zayıflamalar olacaktır. Bu zayıflamalar neticesinde elmacık kemikleri daha da belirginleşir. Eğer siz de böyle sorunlar yaşıyorsanız allığı bu noktalarda yoğun olarak kullanmalısınız.

Kirpik kıvırma aleti ile doğru biçimde kıvrılmış kirpikler daha büyük gözlere kavuşmanıza olanak tanır. Daha büyük gözler ise daha sağlıklı ve yorgun olmayan bakışlar demektir. Kaş kaleminizi seçerken de cilt tonunuzdan bir ton koyu olması sizi gençleştirecek olan faktörlerdendir.

Ayrıca kaş kalemini kullanırken cildiniz ile 45 derecelik açı yapacak şekilde kullanmanız en etkili sonucu verecektir. Pudra da cildi yaşlı gösterecek olan kozmetik ürünlerdendir.

Ancak yine de pudra kullanımından vazgeçmeyecekseniz yalnızca ışıltı veren şeffaf pudraları tercih edin.

Lütfen bu yazıya puan verin!
0 kişi puan verdi. Ortalama puan: 0
Yorum Ekle