Bebeğin Daha Uzun Uyuması İçin Öneriler

Bebeğin Daha Uzun Uyuması İçin Öneriler

Neşe kaynağımız, mutluluğumuz, her şeyimiz olan bebeğimiz bazen bize sorunlar çıkartmakta bazı problemler yaşamaktadırlar.

Bebekler ilk aylarında yeteri kadar uyumaları gerekir. Uyuyan bebek sağlıklı olur ve uykusunda bebekler büyür.

Uyku bebekler için oldukça önemlidir. Annelerin dinlenme ve işlerini yapmaları için bebeklerin uyuması gerekir.

Sağlıklı her bebek zamanın çoğunu uyku da geçirmeleri gerekir. Uyuyan sürekli ağlayan bebekler sağlık problemi olabilmektedir.

Doktorunuza götürün kulak, diş ve gaz problemleri olabilmektedir ilk aylarda bunlarda sıkıntı varsa tedavi yöntemi ve ilaçla bebeğinizin daha sağlıklı olması sağlanır.

Bunun dışında bebeğinizi sağlıklı bir uyku evresine hazırlamak için anne adaylarına birkaç önerimiz var.

Karnını iyice duyurun emzirin ya da başka şekilde besleyin ardında güzelce masaj yapın sırt, kol ev bacaklarına masaj yapmasını çok sever bebekler masaj onları rahatlatacak karnı da doyan bebek uykusu gelecek kaliteli bir uyku evresi geçirecektir.

Banyo, çok ağlayan huysuz bebekler için mükemmel çözümdür. Bebek küvetini ılık su ile doldurun ardında bebeğinizi yavaş yavaş suya alışıncaya kadar içine koyun su ile masaj yapın ve vücudunu yumuşak bebek lifi ile ovun.

20-30 kadar suda keyfini çıkartın bebeğinizin su da iyice yorulan bebeğinize badem yağı, ve ya zeytin yağı ile bebekler için eczanelerde bebe yağlarını da aşabilirsiniz onlarda bebeğinizin vücuda iyice masaj ile yedirin ardında giydirin ve yatağına yatırın. Karnı da tok olsun açık maması için uykuda.

Uyutmadan önce altını değiştirin altı ıslak bebekler uyku problemi yaşar ve gazının olmadığını emin olun gazı varsa gazını alın. Gaz problemi olan bebekler sık sık uyanır.

Oda sıcaklığına dikkat edin sıcak ve soğuk havalara göre yattığı odanın ısısını ayarlayın.

Lütfen bu yazıya puan verin!
0 kişi puan verdi. Ortalama puan: 0
Yorum Ekle