Sitede 8655 kişi varparçalı az bulutluAğrıparçalı az bulutlu16°C

Yağ bezesi

Yağ bezesi

Yağ bezesi Nedir?ellikle deri ile kas dokusu arasında bulunan yavaş büyüyen yağ hücrelerinden yoğun doku ile oluşmuş olan kitlelerdir, her yaşda ortaya çıkabilirler ancakellikle 20-40 yaşları arasında sık görülür. Oluşum nedeni tam olarak bilinmemektedir ancak, ailesel ve giksel faktörleri suçlayanlar vardır.
Yağ Bezesi kötü huylu bir kitle değildir veellikle kişiye zararsızdır. Sıklıkla kollarda, gövdede, sıtta, bacakta boyunda ve kalçada bulunur. Bu yumuşak doku yumrusu aslında vücudun bir çok yerinde oluşabilir."
"Lipom(Yağ Bezesi) tanısı sıklıkla klinik muayene ile konur. Eğer yerleşim yeri farklı ise veya şüphelenilen klinik bir durum var ise uasonografi, tomografi, iğne ile biyopsi veya cerrahi biyopsi yaptırılabilir." olarak vurgulayan uzmanlar lipom tedavisi için şunları belirtiyorlar:
"Tedaviellikle gerekli değildir. Ancak lipom istenmeyen bir yerleşim yerinde ise ve basıya bağlı sıkıntı oluşturuyorsa, Ağrılı ise, hızla büyüyorsa veya hastada kozmetik sorunlar yaratıyorsa cerrahi olarak çıkarılmalıdır
YAĞ BEZELERİNE KARŞI EVDE UYĞULAYABİLECEĞİNİZ BİR FORMÜLS: Yüzümde birden fazlaca ufak yağ bezecikleri oluştu. Bana ne önerebilirsiniz?
C: Yağ bezeleri için doktora gitmeli. Özellikle koleol tahlili yaptırmalısınız. İyi bir uzmana cildinizi temizletin.
Ayrıca size şu formülü uygulamanızı öneririm:

1 adet salatalık suyu,
1 adet yumurta akı,
1 tatlı kaşığı krema.
Yumurta akı köpürene dek iyice çırpılıp içine salatalık suyu ve krema da eklendikten sonra bu karışım temiz cilde sürülür ve 20 dakika bekletilir ve suyla yıkanır. Haftada bir defa yapılmalı ve tekrarlanmalıdır..

Yorum Ekle