Kadınlar Daha Fazla çalışıyor

Kadınlar Daha Fazla çalışıyor

Avrupa da yapılan araştırmalar, çalışan kadınların zamanlarının büyük bir bölümünü işleriyle ilgili çalışmalar yaparak geçirdiklerini ortaya koyuyor. Hatta erkeklere oranla daha çok çalıştığı araştırmalarda kanıtlanmış. Bakalım bunu nedenleri neymiş;
Kadınlar kendilerini ispat etmek için erkeklerden daha fazla çaba harcamak zorunda kalıyorlar. Böylece daha çok çalışıp özel hayatlarını bir kenara itiveriyorlar.
Kadınlar erkeklere oranla daha az maaş aldıkları için, maddi durumu dengelemeye çalışıyorlar. Böylece ek işler alarak daha fazla çalışmak zorunda kalıyorlar.
Kadınlar yaradılış gereği daha mükemmeliyetçi olduklarından dolayı, yaptıkları iş üzerinde daha fazla vakit ayırıyorlar. çalışmalarını tekrar tekrar inceleyip, tüm hataları düzeltip kusursuz bir iş çıkarmak istiyorlar. Bu nedenle de ofiste fazla vakit geçiriyorlar.
Kadınları duygusal yönleri daha ağır bastığı için işleriyle ilgili olumsuz bir eleştiri aldığında erkeklere oranla daha çok bozuluyorlar. Bunu bir gurur ve kişilik meselesi olarak görüp erkeklere oranla daha çok üzülüyor ve mutsuz oluyorlar. Böyle bir duruma izin vermemek için de tabii ki daha çok çalışıyorlar.

Lütfen bu yazıya puan verin!
0 kişi puan verdi. Ortalama puan: 0
Yorum Ekle