Evliliğinizi Canlandıracak 7 Sır

Evliliğinizi Canlandıracak 7 Sır

Uzmanlar, başarılı bir ilişkinin hayat boyu mutluluğun anahtarı olduğunu söylüyor. İlişkide fedakarlığın da, işe ayrılan zamanın da doğru dozda olması gerekiyor. Tek tarafın fedakarlığı üzerine mutlu evlilik kurulmuyor. Doğru kişiyi bulmaktan çok doğru ilişkiyi kurmak önemli. 7 küçük ipucuyla mutlu evliliği yakalamak mümkün
Harvard Üniversitesi öğretim üyelerinden psikolog Ben-Shahar "Happier: Learn The Secrets To Daily Joy and Lasting Fulfillement' adlı kitabında birkaç tavır değişikliğiyle evlilikte ömür boyu mutluluğun 7 sırrını anlatıyor. İşte o 7 ipucu
Şimdiye yoğunlaşın
İstatistiklere göre, bir çift günde ortalama 2.5 saati beraber geçiriyor. Bunun çoğu ise televizyon başında ve sofradaki vakitler. Bu ilişkiye başladığınız günleri düşünün. Kendinize sorun: ''Onunla yeterince zaman geçiriyor muyum?'' ''Eğer geçiremiyorsam bunu düzeltmek için ne yapmalıyım?'' Evet birlikte olduğunuz zamanı nasıl değerlendiriyorsunuz? Unutmayın, harcadığınız zamanda ne yaptığınız, harcadığınız zamanın miktarından daha önemlidir. Yani aynı evde olmak, beraber olmak anlamına gelmez.
Kurbanı oynamayın
Eşin mutluluğu ya da hatırı için bir ilişkiyi sürdürmek, karşı tarafı da, sizi de hüsrana uğratır. Fedakarlık yapılacaksa iki tarafın birlikte mutlu olacağı şekilde yapılmalıdır. Sizin mutluluğunuz eşinizi, eşinizin mutluluğu da sizi mutlu edecektir.
Eşinize mektup yazın
Eşinize mitarlık mektupları yazmayı alışkanlık haline getirin. İlişkinizden memnun olduğunuzu, paylaştığınız hayalleri, romantik tatilleri yazın. Bu tür mektuplar ilişkinizin güzel yönlerini ortaya çıkaracaktır. Ayda bir iki tane bu tür mektuplardan mutlaka yazın.
Aşk haritası yapın
Eşinizin her şeyini bildiğinizi düşünebilirsiniz ama onun hayallerini biliyor musunuz? Onun hakkında bilmediğiniz şeyleri öğrenmeye çalışın. Öğrendiğiniz her ayrıntıyı not edin. Bu harita size yön versin.
'Aşkın ne demek olduğunu' sorun
Önce kendinize sonra da eşinize sormanız için birkaç soru: Âşık olmak ne demek? İyi bir partner olmak için ne yapabilirim? Bu soruları eşinize de sorun. Böylece aşka bakış açınızın aynı olup olmadığını öğrenirsiniz.
Birbirinizi teşvik edin
Bir liste yapın: Mutluluk hedeflerinize ulaşmak için hayatınızda nasıl değişiklikler yapabilirsiniz. Eşinize ona verdiğiniz sözleri tutacağınızı söyleyin. Bu sözlere diyet, fitness, rejim veya iş değiştirme dahil. Sözlerinizi yerine getirmeniz kolay olmayabilir. Eşinizin desteği yol almanızı kolaylaştıracaktır.
İlişkinizi güçlendirin
İlişkilerdeki başarısızlığın en büyük nedenlerinden biri, doğru eşi bulmanın en önemli şey olduğunun düşünülmesidir. Yalnızca bir doğru kişi yoktur, birçok kişi vardır; önemli olan doğru bir ilişkiye sahip olmaktır. İkinizin de seveceği aktivitelere katılarak birbiriniz hakkında daha çok şey öğrenebilirsiniz. Örneğin, o futbolu siz tiyoyu seviyorsanız, belli aralıklarla, sırayla maça ve tiyo izlemeye gidin. Faydasını göreceksiniz

Paylaşmak İstermisin?

Lütfen bu yazıya puan verin!
0 kişi puan verdi. Ortalama puan: 0

3 Yorum

Sılanur

Sılanur

7 yıl önce

merhaba arkadaşlar yaşım 11 boyum 133 kilom 36 zayıflamak için ne yapabilirim? Herkez diyoki kilon çok diyo bende az yemeye çalışıyorum ama kilom düşmüyo

Alimert

Alimert

7 yıl önce

Ben 13 yaşında erkek cocugum zayiflamak istiyorum ama olmuyor ne yapabilirim

Ed@

Ed@

7 yıl önce

Arkadaşlar diyetlerle kendinizi zorlamayın saçma sapan diyetlerle uğraşmak yerine her öğün protein almaya çalışın sabah yumurta peynir zeytin tarzı yiyecekler öğle ve akşam bol bol et tüketin .Göbek sorununuz varsada mekik gibi bölgesel egzersizler yapın 1-2 aya gözle görülür sonuçlar alırsınız yeterki biraz sabırlı olun.Kolay gelsin :)

Yorum Ekle