Oje Sürmenin Püf Noktaları

Oje Sürmenin Püf Noktaları

Simlisinden desenlisine, morundan turuncusuna kadar dikkat çekici renk ve desenleri ile ojeler, güzelliğine ve ellerine önem veren kadınların favori ürünleri arasında.

Peki, bu kadar fazla kullanılan bir ürün olan ojenin kullanımı sırasında nelere dikkat edilmeli, oje sürmenin püf noktaları neler biliyor musunuz?

Oje sürerken dikkat etmeniz gereken ilk nokta giyeceğiniz elbisenin rengi kadar ten renginizdir. Çünkü her renk oje ten renginiz ile uyumlu olmayabilir.

En basitinden kış aylarında daha çok tercih edilen mat ojeler yaz aylarında bronzlaşmış teniniz ile çok hoş durmayabilir. İkinci olarak oje sürmeye başladığınızda fırçaya aldığınız oje çok bol miktarda olmamalıdır.

Ojenin miktarını çok bol olarak kullandığınızda hem ikinci katı sürmekte zorluk çekersiniz hem de tırnağınızın üzerinde ayrı bir katman oluşur. Fırçayı ojenin içine hafif bir şekilde daldırmalı ve iki ayrı katman olarak uygulamalısınız.

Hatta gerekirse üçüncü katmanı bile uygulayabilirsiniz. Öte yandan ojeyi sürerken öncelikle tırnağınızın orta kısmına sürmeli daha sonra sol ve sağa doğru yaydırmalısınız.

Böylece daha homojen bir uygulama elde etmiş olursunuz. Özellikle renkli ojelerde ojenin tırnağın kenarlarına yayılması problemi ile sık sık karşılaşılır.

Böyle durumlarda bir kulak pamuğu ve aseton yardımıyla taşan kısımları parmaklarınızdan çıkarmalısınız. Son olarak kırmızı renk ya da koyu renk bir oje kullanacaksanız ojeyi sürmeden önce mutlaka bir kat parlatıcı uygulamasınız.

Böylece hem koyu renk ojenin mat bir görünüm almasını engellersiniz hem de ojeyi çıkartma aşamasında tırnağınızda kalıcı renk değişiklikleri oluşmasının önüne geçersiniz.

Lütfen bu yazıya puan verin!
0 kişi puan verdi. Ortalama puan: 0
Yorum Ekle