Sitede 4495 kişi varparçalı bulutluAğrıparçalı bulutlu14°C

Ciklet Lekeleri Nasıl Çıkar?

Ciklet Lekeleri Nasıl Çıkar?

Severek çiğnenen cikletin kıyafetlere ya da herhangi bir eşyanıza yapışması sinir bozucu olabilir. Bazen de farkında olmadan istemeyerek de olsa kıyafetlerimize yapışabilir.

Bu durumda yapışkan olduğundan temizlemek için uğraşmak zorunda kalırız. Özellikle çiklet yeni yapışmış ise herhangi bir ovalama ya da farklı bir işlem yapmadan önce çikletin iyice kuruyup donması lekeyi çıkartırken kolaylık sağlayacaktır.

O Halde, Çiklet Lekesi Nasıl Temizlenir

Kıyafetlerinizden herhangi birine ciklet yapıştı ise öncelikle bir poşet içerisine kıyafeti alıp buzluğa atmalısınız. Buzlukta duran kıyafet üzerine yapışmış çiklet donacaktır.

Daha sonra çıkartıp donan çikleti kazıyarak kıyafet üzerinden çıkartabilirsiniz. Geriye kalan lekeleri ise çamaşır makinesinde yıkadığınızda arındırabilirsiniz.

Çamaşır makinesinden çıkardığınız kıyafetinizde hala leke var ise lekenin olduğu kısma sirke dökebilirsiniz. Sirke dışında yumurta akını da lekeye uyguladığınızda çiklet lekelerinden rahatlıkla kurtulabilirsiniz.

Çiklet yapışan kıyafetlerinizi uygun talimatlara göre yıkamalısınız. Bu sayede kıyafetlerinizde deforme olmayacaktır.

Ciklet lekesi herhangi bir koltuk ya da halı üzerinde ise buz dolu bir poşeti lekenin olduğu bölgeye koyup çikletin donmasını bekleyebilirsiniz.

Donduktan sonra kazıyıp sirke ya da yumurta beyazı ile uygulama yapıp lekeden kurtulabilirsiniz. Ciklet lekesini ayrıca evinizde bulunan leke çıkarıcıları da kullanarak temizleyebilirsiniz.

Ciklet yapışır yapışmaz paniğe kapılmanıza gerek yoktur. Kazıma işlemine kadar olan işlemleri doğru yaptığınızda kesinlikle çiklet lekesi kıyafet ya da eşyalarınızda kalmayacaktır.

Yorum Ekle